Honor Watch GS 3 tło
Źródło: Honor (Weibo.com)

Nowy smartwatch Honora to całkiem elegancka propozycja! Tylko spójrzcie

Jeżeli wygląd Honor Watch GS 3 wydaje wam się znajomy, to macie rację. Zegarek jest bardzo podobny do Huawei Watch GT 3, choć jest kilka detali, które odróżniają oba urządzenia.

Honor Watch GS 3 ujawniony

Zaczynając od podobieństw wizualnych: Honor jak i Huawei korzystają z 1,43-calowego ekranu AMOLED z zakrzywionym szkłem. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, a w przypadku pasków możemy wybrać opcję skórzaną oraz gumową. I na tym podobieństwa z wyglądu się kończą.

Honor Watch GS 3
Źródło: Honor (Weibo.com)

Choć zegarek Honora pozbawiony jest opcji ze stali nierdzewnej, występuje wyłącznie w rozmiarze tarczy 46 mm i waży 1,5 grama więcej, to jest on cieńszy od urządzenia Huawei o 0,5 milimetra. Ponadto, Honor Watch GS 3 w miejsce płaskiego guzika otrzymał przycisk przypominający znajdującą się wyżej koronkę.

Reszta to kropka w kropkę smartwatch Huawei. Do dyspozycji mamy 1000 projektów tarcz, odbieranie połączeń poprzez Bluetooth oraz obsługę pięciu systemów nawigacji. 8-kanałowy moduł PPG wraz ze śledzeniem częstotliwości oraz algorytm AI pozwalają uzyskać precyzyjne pomiary tętna. Urządzenie wyposażono również w pulsoksymetr monitorujący natlenienie krwi przez 24 godziny. Kiedy saturacja krwi spada, sprzęt zaczyna wibrować.

Aplikacja Honor Health 5.0 śledzi tętno oraz sen – identyfikuje problemy oraz podsuwa ponad 200 propozycji na lepsze spanie. Kiedy jesteśmy zestresowani, zegarek przekaże sugestię, jak uspokoić oddech.

Funkcje dla sportowców to również rozwiązania bliźniacze do patentów Huawei – ponad 100 trybów sportowych, w tym 85 customowych oraz 10 profesjonalnych. Sprzęt zyskał odporność na wodę i pył na poziomie 5ATM. Bateria wytrzyma 14 dni zwykłego używania, a 5 minut ładowania wydłuży czas funkcjonowania urządzenia o jeden dzień.

Co z ceną Honor Watch GS 3? Urządzenie pojawi się w sprzedaży w Chinach w czwartek, 14 stycznia. Cena z wersję ze skórzanym paskiem wyniesie 1499 juanów (~940 złotych); opcję z czarną kopertą i gumowym paskiem wyceniono na 1299 juanów (~815 złotych). Jeżeli urządzenie pojawiłoby się w Polsce z ceną poniżej 1000 złotych, Huawei Watch GT 3 miałby powody do obaw.