Honor V40 (fot. RODENT950)

Tak będzie wyglądał powrót Honora na rynek smartfonów

Honor, już jako niezależny producent, wraca na rynek smartfonów. Uwolniony od restrykcji nałożonych na Huawei, chce powalczyć o klientów szukających urządzeń z każdej półki cenowej.

Reklama

Koniec utrudnień

O przeciwnościach, z którymi musi zmagać się Huawei po utracie dostępu do amerykańskich technologii, napisano już właściwie wszystko. Firma musiała zaangażować w proces adaptacji do nowej rzeczywistości całe dostępne moce przerobowe, co spowodowało zepchnięcie marki Honor na drugi plan. Decyzja o jej sprzedaży nie mogła zatem dziwić.

Teraz Honor, już jako producent niezależny od Huawei, wraca na rynek. Jak czytamy w przeciekach opublikowanych w serwisie Weibo, jeszcze w tym roku ujrzymy pełną paletę urządzeń tej marki.

Reklama

Od najtańszego do najdroższego

Jako pierwsze, światło dzienne ujrzą smartfony z segmentu podstawowego i średniego. Będą to, najprawdopodobniej, modele Honor 11 i Honor 11X w różnych wariantach. Najtańszym z dostępnych urządzeń będzie Honor 10A.

Co prawda nie ma mowy o dokładnej dacie premiery nowych smartfonów, jednak należy spodziewać się jej w najbliższej przyszłości.

Następnie, najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca, obejrzymy prezentację najnowszego flagowca marki – Honor 40. Dzięki możliwości swobodnej współpracy z dostawcami, na jego pokładzie znajdzie się jeden z dwóch wysokowydajnych SoC: Qualcomm Snapdragon 888 albo MediaTek Dimensity 1200.

Najciekawsze na koniec

To jeszcze nie koniec przewidywanych na 2021 rok premier urządzeń marki Honor. Ofertę ma uzupełnić tablet o specyfikacji z najwyższej półki, oraz pierwszy w historii marki, składany smartfon Honor Magic Foldable.

Wiele wskazuje na to, że o tym, czy nowej-starej marce uda się nawiązać do lat świetności pod skrzydłami Huawei, przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

  1. To się nie doczekasz. Sama marka Honor nie jest żadnym konkurentem dla Apple. Chyba, że stanie się cud i nagle wszyscy rzucą się na nowe Honory. Obstawiam że będzie jak z ZTE, które przed banem nieźle sobie radziło wypuszczając udane Axony i Nubie, teraz ZTE to nawet nie margines rynku telefonów.

   1. Jak myślisz, że Huawei dostał bana za to, że ich telefony były konkurencją dla Apple to nie mam pytań xD…

    1. Gdyby nie ban to w ciągu krótkiego czasu Huawei by zamiótł iPhonami podłogę, może nie dla wyznawców boskości Apple, ale pod względem technologicznym są lata świetlne w przodzie.

     1. Najbardziej zagorzały fan Apple jakiego znam stwierdził, po chwili z P30 Pro, że dla tego smartfona mógłby się przesiąść na Androida, więc coś w tym jest.

     2. Większość użytkowników Apple i Androida jaką znam i co miała Huaweia w ręce, mówi Huawei, a nie android. To jednak dużo znaczy.

     3. To jest fakt a w tym okresie czasu to Huawei Mate 20 pro był najwięcej kupowany smartfon w U.S.A !!!:,-)
      Nawet w lepszej wersji Mate jak do Europy :)
      Zagrożenia pozycji na rodzimym rynku sprzedaży smartfona poczuł się Apple iPhone w USA z tego powodu embargo Trapka :,-)
      A jeszcze coś takiego jak Huawei opracowała dużo lepiej od Apple Soc Kirn w poligrafii 5 mm który nigdy nie doszedł do realizacji zamówienia w produkcji Soc Kirn w fabrykach w Tajwanie przez embarga Trapa 2 , a spektakl dalej trwa w obronie firmy Apple przez rząd w USA nie zwalnia z embarga Huawei , a winy nie udowodniono Chińczykom :)
      Apple w tym okresie czasu bardzo opóźnionym w technologii Smartfona , obecnie poprawiło jakości iPhone ale nadal są w tyle za konkuręcjią andreoida flagowego smartfona , tak że Huawei Mate jeden z najlepszych producentów chińskiego
      smartfona i laptopa nawet od Samego Samsunga Galaktyki koreańskiego :,-)

     4. Pewnie i tak, ale pisanie nie przez to dostali bana jest głupotą, powody były na pewno inne, o których można tylko snuć domysły.

     5. Pewnie tak, ale to że Apple mogli zagrozić też jest jednym z powodów. A o co tam naprawdę chodzi to wiedzą tylko oni.

    2. To oczywiście prawda. Sprawa zaczęła się w 2012 roku, kiedy to pierwszy raz Huawei i ZTE zostały oskarżone o szpiegostwo. Wtedy w USA rządzili demokraci, dlatego nie ma absolutnie żadnych szans, żeby Biden jakkolwiek zluzował sankcje Trumpa. Tak, to demokraci zaczęli, nie republikanie.

     1. Tak pamiętam to, ZTE chciało wtedy podobnie jak Huawei rozbudowywać w USA infrastrukturę telekomunikacyjną i nagle okazało się, że szpiegują i dostali bana.
      Mimo wszystko obecnie ZTE wypuszcza telefony, ale praktycznie na rynku się nie liczą

     1. Zaś Magic UI I EMUI to było dokładnie to samo, tylko że pod innymi nazwami.

     2. Zaś Magic UI I EMUI to było dokładnie to samo, tylko że pod innymi nazwami.

 1. Czy telefony firmy Honor obsługują pasmo b20? Bo z teo co czytam, to raczej nie. A to dla mnie ma znaczenie.

 2. Jeżeli Honor nie ma obecnie embarga Trapa U.S.A , to może korzystać z technologii amerykańskich firm to dla czego ten Soc nie Szczęsny od „Tajwańskiego MTK” !!! ;-)
  A co będzie z oprogramowaniem androida w tych smartfonach Honor tyle pytań dotyczących
  smartfona ? :,-)
  Nic z tego więcej się nie dowiedziałem informacji o Honor :,-)
  Honor V 30 pro plus to bardzo dobry był smartfon a szczególnie aparat fotograficzny :,-)

  1. Nie wiem czy to żart, ale jeśli nie to nasuwa mi się tylko myśl, że dawno nie trzymałeś w dłoni urządzenia z mediatekiem z wyższej półki…

   1. Od kilku lat Oppo serii F leż w szufladzie ma Soc MTK Helio 60 nigdy nie dostał aktualizacji oprogramowania androida do nowszej wersji a owszem działa ale na wersji androida Oreo 8.1 , taki awaryjny telefon , problem z aktualizacją a MTK ma zamknięty kod źródłowy tak mi powiedzieć w punkcie napraw serwisowych nie ma możliwości wgrać nowego oprogramowania androida :)
    Oppo to dobry wybór na nie
    bardzo zadrogii smartfon dobrej jakości sprzęt .
    Soc MTK ma nadal złą sławe opinii w prasie fachowej po mimo rdzeń wydajnych ARM zastowane w proc MTK 1200 nowa linia Soc Tajwańskiego :,-)

   2. Czy coś takiego istnieje z wyżej półki flagowiec z Soc mediateka raczej nie ma nic takiego typu w flagowych smartfonach andreoida są owszem ale Soc sandragona 888 ,870, 865+ , 775 snap :-)
    Nawet w nowej Nokia Maze Max 2 pro snap 888 :,-)
    MTK to średnia półka cenowa w smartfonach andreoida z Chin to produkcja smartfona przeznaczone na indyjski rynek sprzedaży :,-)
    ( Honor bez Soc Kirin )

    1. Faktycznie, S888 na wielu płaszczyznach jest lepszy niż niedawno zaprezentowane D1100 i 1200, ale w codziennym użytkowaniu raczej nieszczególnie powinno się odczuwać różnicę w płynności działania urządzeń.

     Wcześniej seria X była flagowa dla Mediateka, teraz jest to Dimensity, które świetnie sobie dawały i dają radę ze wszystkim w codziennym użytkowaniu. Także ten, nie warto wrzucać w ten sam wór innych linii jak A, P czy G, bo między wszystkimi są spore różnice.

     No… i nie łudź się że brak aktualizacji w twoim telefonie leży po stronie producenta procesora :D

     1. Soc Mediateka D1200 posługiwać sieci 5G , i ekran OLED 144 Hz dużo lepszy od Soc Samsunga Exynos 2100 , a jest wykonany Soc MTK D 1200 w poligrafii 6 milimetrów procesor z Tajwanu wyprzedza ten Soc Exynosa 2100 :,-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama