Honor Magic V
Źródło: Honor

Honor ujawnia nazwę swojego składanego smartfona. Co jeszcze o nim wiemy?

Składany smartfon Honora był dotąd wielką tajemnicą. Na szczęście sam producent odkrył pierwszą kartę, dotyczącą nazwy nowego urządzenia. Czekamy więc na Honor Magic V.

Reklama

Magic V pierwszym składanym smartfonem Honora

Honor ma już pewną historię, związaną ze smartfonami z serii Magic. Nie ma jednak żadnych oficjalnych doświadczeń z urządzeniami o elastycznych, składanych ekranach. To się zmieni po premierze pierwszego takiego sprzętu – Honor Magic V.

Właśnie tę nazwę wybrał Honor, by zaprezentować wynik swoich najnowszych badań i miesięcy prac. Z grafiki zapowiadającej smartfon (na początku artykułu) można wywnioskować, że Magic V będzie składał się do środka.

Zapowiedź Honora nie jest bogata w szczegóły. Wydaje się, że jedna z krawędzi urządzenia (górna lub dolna) będzie pozbawiona portów. W otwieraniu i zamykaniu smartfona ma pomóc zawias, który przypomina rozwiązanie stosowane przez Samsunga w serii Galaxy Z Fold.

Co wiemy o specyfikacji Honor Magic V?

Składany smartfon Honora ma przed nami wiele tajemnic. Dysponujemy jedynie niepotwierdzonymi informacjami, zgodnie z którymi wewnętrzny wyświetlacz ma mieć przekątną 8 cali i rozdzielczość 2200 x 2480 pikseli. W środku powinien działać ośmiordzeniowy procesor, a ponieważ Honor nazywa swoje urządzenie flagowcem, spodziewamy się Snapdragona 888.

Do tego sprzęt powinien mieć przynajmniej 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Mówi się o zastosowaniu aparatu 108 Mpix, dostarczającym zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix, dzięki łączeniu informacji z 9 sąsiadujących ze sobą pikseli w jeden. Przednia kamerka ma zaoferować matrycę 16 Mpix. Spodziewamy się też baterii o pojemności 4500 mAh i Androida 11 na pokładzie.

Prawdopodobny wygląda Honor Magic V (źródło: @rodent950)

Honor nie powinien mieć większych problemów z dystrybucją swojego składanego smartfona. Odkąd firma oficjalnie oderwała się od Huawei, nie dotyczą jej ograniczenia nałożone na chińskiego producenta elektroniki przez Stany Zjednoczone. Dzięki temu może pozwolić sobie na niezwykły rozwój. W Chinach wzrost sprzedaży urządzeń Honora wzrósł między drugim a trzecim kwartałem tego roku aż o 194%. Firma jest więc wystarczająco silna, by zaoferować swój pierwszy składany model smartfona.