Honda LogR – aplikacja dla fanów szybkiej jazdy | Tabletowo.pl

Nowa aplikacja Hondy pomoże zdobyć tytuł mistrza kierownicy

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele nowej Hondy Civic Type R niebawem będą mogli sięgnąć po mobilną aplikację, która może im pomóc w uzyskaniu lepszych czasów na torze.

Jak zostać lepszym kierowcą? Można pobrać aplikację

Kupujesz sportowy samochód, który zapewnia ponad 300 KM, świetne osiągi i jeszcze lepsze prowadzenie – co z nim robisz? Owszem, można jeździć po mieście i się nudzić, ale znacznie atrakcyjniejszą opcją jest zabawa na torze. Właśnie w takich warunkach idealnie sprawdza się Civic Type R. Honda jest tego świadoma i właśnie poinformowała o planach wypuszczenia mobilnej aplikacji, która powinna spodobać się entuzjastom pokonywania kolejnych okrążeń.

Aplikacja nazywa się LogR i jest przeznaczona dla Hondy Civic Type R 2020. Kierowca z jej pomocą otrzymuje zestaw 15 różnych danych, zbieranych podczas jazdy na torze. Mamy dostęp do m.in. czasów okrążeń, przeciążeń, prędkości, temperatury silnika i oleju czy podglądu przejazdu zapisanego dzięki GPS.

Natomiast funkcja Auto Score zachęca do płynnej jazdy, monitorując hamowanie, przyspieszenie i kierowanie, a następnie generuje wynik „gładkości jazdy” przy użyciu zastrzeżonych algorytmów opracowanych przez Hondę z pomocą profesjonalnych kierowców.

Zaletą LogR, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych aplikacji, jest dostęp do danych z komputera pokładowego samochodu. Dzięki temu, kierowca zyskuje bardziej szczegółowych informacje. Podczas jazdy interakcja odbywa się za pośrednictwem ekranu systemu infotainment – smartfon należy podłączyć do auta. Po odłączeniu, dostępny jest podgląd dokładniejszej analizy przejazdu.

No dobrze, w jaki sposób aplikacja zrobi z nas lepszych kierowców? Nie, nie wystarczy jej zainstalować, aby w magiczny sposób podnieść swoje umiejętności. Zebrane dane mogą jednak posłużyć do uzyskiwania lepszych wyników na torze, w końcu kierowca będzie wiedział, że na danym odcinku mógł pojechać szybciej lub wybrane zakręty nie zostały idealnie pokonane.

Premiera aplikacji przewidziana jest na wiosnę tego roku. Dostępna będzie zarówno na smartfony działające pod kontrolą iOS, jak i na urządzenia z Androidem. Nie zabraknie obsługi Apple CarPlay i Android Auto.

Polecamy również:

iOS 13.4 pozwoli udostępnić samochód za pomocą… wiadomości

źródło: Engadget, Honda

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona