Apple HomePod (fot. Apple)

Apple HomePod Mini zadebiutuje jeszcze w tym roku

Firma Tima Cooka nie zapomniała o rynku inteligentnych głośników. Co więcej, niebawem mamy zobaczyć tańszą wersję HomePoda.

Reklama

Logo nadgryzionego jabłka nie zawsze oznacza sukces

Niektórzy twierdzą, że dzięki ogromnej bazie wiernych klientów, a także świetnemu marketingowi, Apple potrafi sprzedać wszystko i to zazwyczaj w ogromnej liczbie sztuk. Cóż, okazuje się, że niekoniecznie.

Zaprezentowany w 2017 roku inteligentny głośnik HomePod nie jest hitem. Co prawda, Apple nie podaje wyników jego sprzedaży, ale dane firm trzecich wyraźnie wskazują, że zainteresowanie jest na niskim poziomie. Nawet w USA, gdzie ponad połowa używanych smartfonów na rynku to iPhone’y, lepszymi wynikami mogą pochwalić się konkurencyjne urządzenia.

Apple HomePod.
(fot. Apple)

Słabą sprzedaż zdaje się potwierdzać podejście Apple. Zespół Tima Cooka, mimo trzech lat od premiery HomePoda, nie zaprezentował jego drugiej generacji. Można nawet odnieść wrażenie, że urządzenie zostało zapomniane w Cupertino, bowiem jest o nim wyjątkowo cicho.

Sytuację firmy na rynku inteligentnych głośników może jednak poprawić znacznie tańszy model. Informacje o nim pojawiają się już od dłuższego czasu, aczkolwiek jeszcze nie doczekaliśmy się premiery. Możliwe, że to właśnie on pozwoli na rywalizację z Google czy Amazonem.

HomePod Mini zadebiutuje już niebawem

Jak informuje serwis MacRumors, powołując się na użytkownika Twittera o nicku @L0vetodream, HomePod Mini ma zostać zaprezentowany w tym roku. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest najbliższa konferencja, na której zobaczymy również iPhone’y 12.

https://twitter.com/L0vetodream/status/1313678039360831494?s=20

Mniejszy głośnik będzie sprzedawany obok droższego modelu z 2017 roku. W tym roku mamy nie zobaczyć drugiej generacji podstawowego HomePoda. Obecnie nic nie wiadomo o ewentualnym następcy.

Warto tutaj zaznaczyć, że wspomniany przed chwilą @L0vetodream uważany jest za wysoce wiarygodne źródło. W ciągu ostatnich miesięcy dostarczył wiele sprawdzonych przecieków, niejednokrotnie będąc lepszym informatorem od bardziej rozpoznawalnych „leakerów”.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, mniejszy głośnik będzie wyposażony w dwa głośniki wysokotonowe, czyli o pięć mniej względem topowego modelu. Pozwoli to na znacznie obniżenie kosztów produkcji, a także ceny końcowej.