Apple HomePod jest wielką sprzedażową porażką. Nawet właściciele iPhone’ów nie chcą go kupować | Tabletowo.pl

Apple HomePod jest wielką sprzedażową porażką. Nawet właściciele iPhone’ów nie chcą go kupować

Dołącz do dyskusji 0

Liczba modeli inteligentnych głośników ostatnimi czasy stale rośnie. Wiele firm chciało ukroić dla siebie fragment tego rynkowego tortu, jednak nie wszyscy zdołali odnieść sukces. I choć nas, Polaków – przynajmniej na tę chwilę – takie urządzenia niezbyt interesują, warto się przyjrzeć jak gigantowi z Cupertino powodzi się ze sprzedażą głośników HomePod. Albo raczej, jak mu się nie powodzi.

Google próbowało szans z Asystentem Google i głośnikiem Home. Amazon próbował ze swą Alexą i głośnikiem Echo. Apple próbowało z Siri i HomePodem. Dlaczego zatem nie wyszło? Być może czynnikiem decydującym była cena? Czy Apple żądając w USA 350$ za głośnik nie przekroczyło pewnej granicy? Cóż, wysoka cena z pewnością mu nie pomogła odnieść sukcesu – Apple HomePod zdobył zaledwie 6% rynku inteligentnych głośników w Stanach Zjednoczonych.

fot. Apple

Tragicznie wygląda także inna, istotna statystyka – zaledwie 2% amerykańskich posiadaczy iPhone’ów zdecydowało się na zakup omawianego głośnika – większość decydowała się na tańsze rozwiązania konkurencji. Nie bez znaczenia na wyniki miał fakt, iż HomePod trafił do sprzedaży z mocnym opóźnieniem – zaprezentowany na WWDC w czerwcu 2017, zadebiutował na rynku dopiero w lutym 2018 roku.

Najlepiej radzą sobie najtańsze rozwiązania – Echo Dot stanowi 50% sprzedaży linii głośników Echo w USA, a Google Home Mini to około 40% sprzedaży linii Home. Oczywiście – trudno tu porównywać potężnego Apple HomePod z tańszymi rozwiązaniami, jednak to pokazuje jedną, wyraźną zależność – ludzie nie chcą wydawać fortuny na inteligentne głośniki.

HomePod wcale nie powstał jako rywal dla Google Home i Amazon Echo. To głośnik Apple – po prostu

Źródło: Phonearena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona