smartfon Nokia Lumia 920
fot. Windows Blog

2000 złotych – tyle ma kosztować stara Nokia w nowym wydaniu

Fakt, że HMD i Nokia na rynku smartfonów to zakończony związek, nie przeszkadza temu pierwszemu w wydawaniu nowych urządzeń inspirowanych fińską marką. Właśnie poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące modelu Skyline, który będzie przypominał Lumię 920.

Co wiemy o HMD Skyline?

Na obecną chwilę zakulisowe informacje wskazują na to, że HMD Skyline ma być smartfonem, który będzie próbował przekonać do siebie klientów kupujących sprzęty ze średniej półki cenowej. Model ten otrzyma układ mobilny Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, wyświetlacz o maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz główny aparat ze 108 Mpix matrycą Samsung ISOCELL HM2.

Teraz kilkoma dodatkowymi szczegółami podzielił się informator smashx_60 na X (dawn. Twitterze). Dzięki niemu dowiedzieliśmy się także, jak długo HMD zamierza wspierać smartfon, ile będzie kosztował oraz jakie warianty pamięci przewiduje producent.

Prawie-Nokia za 2 koła

Zacznijmy tym razem od końca – na obecną chwilę wygląda na to, że Skyline otrzyma dwie konfiguracje – 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej oraz 12 GB RAM z taką samą ilością miejsca na dane. Przewidziane są 4 opcje kolorystyczne – jedna z grafik oraz telefon w edycji biznesowej zdradzają, że wśród nich powinien pojawić się wariant czarny oraz żółty.

Jakich cen możemy natomiast się spodziewać? Cennik otworzy wyżej wymieniony wariant 8/256 GB z ceną 459 euro (~2010 złotych), a dopłacając do dodatkowych 4 GB RAM trzeba będzie zapłacić łącznie 499 euro (~2180 złotych). Wersja biznesowa z dłuższym wsparciem oprogramowania, ale za to w konfiguracji 8/256 GB, kosztować ma 520 euro (~2275 złotych).

A jak ma wyglądać opieka HMD nad oprogramowaniem Skyline? Wersje konsumenckie powinny otrzymywać aktualizacje Androida oraz poprawek bezpieczeństwa przez trzy lata. Dla wersji biznesowej producent przewiduje 5 lat aktualizacji zabezpieczeń (i tak samo trzy lata aktualizacji Androida).

HMD Skyline ma zadebiutować na rynku w połowie lipca 2024 roku. Patrząc na specyfikację oraz cenę, smartfon będzie walczyć m.in. z Samsungiem Galaxy A55 (zrecenzowanym w już na Tabletowo), Motorolą Edge 50 Fusion czy Realme 12 Pro+. Czy okaże się godnym rywalem dla tych urządzeń? Pożyjemy, zobaczymy.