HBO Max zrzut ekranu ze smartfona
Matrix Zmartwychwstania w HBO Max

HBO Max i Discovery+ zostaną połączone. Będzie kombinacja alpejska

Już dziś w swoich domach możemy w oglądać niedawne hity kinowe pokroju filmów „Diuna” czy „Matrix Zmartwychwstania”. Ale to nie wszystko. Discovery+ zostanie wchłonięte do HBO Max.

HBO Max będzie połączone z Discovery+

Dobre wieści dla tych, którzy lubią oglądać na małym ekranie zarówno hollywoodzkie hity, jak i wszelakiej maści dokumenty naukowe i przyrodnicze. Warta 43 miliardy dolarów fuzja Warner Media i Discovery wkrótce zacznie bezpośrednio przekładać się na kształt oraz zawartość HBO Max.

Podczas 30. dorocznej imprezy Annual Media, Internet and Telecom Conference pojawiły się ciekawe zapowiedzi dotyczące przeszłości usługi HBO Max. Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy grupy Discovery zdradził, że firma planuje wkrótce połączyć platformy Discovery+ oraz HBO Max:

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, że planujemy połączenie produktów, a nie ich pakiet. Różnorodność oferty i bogactwo treści będą fenomenalną propozycją dla konsumentów.

Co to oznacza dla klientów z Polski?

Cóż, w Polsce nie mamy dostępu do oddzielnej usługi Discovery+ ani aplikacji tego serwisu VOD. Programy Discovery możemy znaleźć na platformie Player. Z kolei od niedawna możemy korzystać z rozszerzonej względem oferty HBO GO, propozycji HBO Max.

HBO Max zrzut ekranu ze smartfona

Na pewno programy Discovery z Playera zostaną udostępnione na HBO Max. Ale czy treści będą ostatecznie dostępne na obu platformach, czy może zostaną kompletnie przejęte przez ten drugi serwis? Na ten moment trudno odpowiedzieć na to pytanie. Pewne jest, że HBO Max chce podjąć bardziej równorzędną walkę z dominującym Netfliksem. Szeroki wybór filmów i programów w korzystnej cenie na pewno w tym pomoże.