I nastała jasność. Hammer dzieli swoje portfolio na trzy sensowne linie produktów

Wygląd smartfonów marki Hammer zawsze zdradzał, że są to urządzenia wzmacniane, specjalnie dla… No właśnie – dla kogo? Dla sportowców poszukujących odpornego telefonu? Dla pracownika budowy? A może po prostu kogoś, komu telefony często wypadają z rąk? Hammer zadbał teraz o jasny podział produktów.

Hammer idzie w prostotę – i bardzo dobrze!

Wiecie, kto jako jedyny nie ma problemów z określeniem grupy docelowej wybranych modeli smartfonów marki Hammer? PR-owcy marki Hammer. Reszta śmiertelników gubi się, gdy słyszy takie nazwy modeli, jak:

  • Hammer Blade
  • Hammer Explorer
  • Hammer Explorer Pro
  • Hammer Iron
  • Hammer Smart

Te określenia niewiele mówią, a są to przedstawiciele smartfonów z różnych półek cenowych, o różnym przeznaczeniu, stopniu odporności na czynniki zewnętrzne i trwałości materiałów, nie mówiąc już o specyfikacji. Hammer postanowił zrobić z tym porządek i oferować klientom telefony w trzech subliniach:

  • HAMMER Adventure
  • HAMMER Athlete
  • HAMMER Industrial

Taki podział pozwoli lepiej dopasować telefon do danej grupy klientów i zaoferować im urządzenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Telefony, smartfony i akcesoria HAMMER, produkowane są tak, aby spełniać konkretne oczekiwania wynikające z wykonywanego zawodu lub aktywnego stylu życia. Teraz klienci będą mieć jasność, który z modeli jest dopasowany w lepszym stopniu do ich potrzeb.Rafał Madera, Dyrektor Marketingu mPTech

Co oznaczają poszczególne linie produktów Hammera?

HAMMER Adventure będzie linią produktów dla bardziej “hardcorowych” użytkowników, podróżników oraz zawodowców, którzy potrzebują wyjątkowo odpornego telefonu (z certyfikatami IP69 i IP68) o specjalistycznych funkcjach, ale nie chcą rezygnować z lepszych funkcji fotograficznych urządzeń. Zaliczać się będą do niej smartfony Hammer Explorer Pro, Explorer, zewnętrzna bateria z funkcją powerbanku czy feature phone’y Patriot i Patriot+.

HAMMER Industrial to sekcja dla osób potrzebujących wytrzymałego (przynajmniej IK05), ale nieskomplikowanego telefonu. W linii tej zawarte będą urządzenia: HAMMER Energy 2, Energy 18×9, Professional BS21, 5 Smart, Bow+, HAMMER 4+, HAMMER 4, HAMMER 3+, HAMMER 3.

HAMMER Athlete będzie z kolei linią produktów dla osób aktywnych zawodowo i sportowo, ceniących rozwiązania bardziej zaawansowane i wytrzymałe, ale niekoniecznie potrzebujących najwyższych standardów „pancerności”. Wciąż będą odporne na wodę czy kurz, ale nie przetrwają tyle, co modele z linii Industrial. Zaliczymy tutaj modele HAMMER Blade 3, HAMMER Watch, HAMMER Iron 3 LTE, HAMMER Iron 3.

I teraz uwaga – nie musimy zapamiętywać przynależności poszczególnych modeli do każdej kategorii. Podział będzie silnie zaznaczony za pomocą wiodących kolorów urządzeń. Linia Industrial będzie oznaczona kolorem pomarańczowym, Adventure czarnym, a Athlete białym.

Muszę przyznać, że zwłaszcza ten ostatni zabieg podoba mi się najbardziej. To znacznie upraszcza sprawę!