HAMMER Watch smartwatch
HAMMER Watch (źródło: mPTech)

HAMMER Watch dostępny w regularnej sprzedaży. Cena jest przystępna

HAMMER Watch zadebiutował w grudniu 2020 roku jako część zestawu, w skład którego wchodził również smartfon HAMMER Blade. Od teraz smartwatch jest sprzedawany oddzielnie w całkiem przystępnej cenie.

HAMMER Watch dostępny w regularnej sprzedaży. Cena jest przystępna

Przynależność do marki HAMMER zobowiązuje, dlatego HAMMER Watch również oferuje bardzo wytrzymałą i odporną na różne czynniki zewnętrzne obudowę. Nie jest jednak jedynym tego typu sprzętem na rynku, ale klientów może zachęcić do jego zakupu całkiem przystępna cena, którą ustalono na 349 złotych. Warto od razu wspomnieć, że producent dodaje w prezencie drugi pasek.

HAMMER Watch smartwatch
HAMMER Watch (źródło: mPTech)

Jak zostało wspomniane we wstępie, początkowo smartwatch był dostępny wyłącznie w zestawie ze smartfonem HAMMER Blade 3 i nie dało się go kupić osobno. Producent zdecydował się to zmienić w odpowiedzi na liczne zapytania zainteresowanych nim klientów. Jeśli jesteście w tej grupie, możecie już kupić HAMMER Watch w oficjalnym sklepie internetowym mPTech.

Specyfikacja HAMMER Watch. Co przemawia na jego korzyść?

Jak można łatwo się domyślić, patrząc przez pryzmat ceny, smartwatch nie pracuje na systemie Wear OS by Google i nie ma modułu NFC, więc nie można nim płacić za zakupy. Przekłada się to jednak na zaletę, jaką niewątpliwie jest czas pracy na pojedynczym ładowaniu – według deklaracji producenta, HAMMER Watch ma działać do 10 dni z włączonymi funkcjami smart. Albo do 10 godzin, jeżeli użytkownik włączy tryb treningu (do wyboru jest ich osiem) z monitorowaniem pulsu i śledzeniem sygnału GPS, bo te moduły również znajdują się na pokładzie tego smart-zegarka. Tak samo, jak funkcja pomiaru nasycenia krwi tlenem (SpO2).

Wszystkie informacje wyświetlane są na dotykowym ekranie o średnicy 1,3 cala (producent deklaruje też wysoką czytelność w pełnym słońcu). Wyświetlacz otacza metalowy pierścień oraz gumowe bumpery, które chronią go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto obudowa smartwatcha ma certyfikat pyło- i wodoszczelności IP68, zatem można go zanurzyć na głębokość do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut.

Smartwatch oczywiście umożliwia też wyświetlanie powiadomień o przychodzących połączeniach, a także SMS-ach i wiadomościach z popularnych komunikatorów, jak Facebook Messenger i WhatsApp. Do zarządzenia urządzeniem służy dedykowana aplikacja HAMMER Watch, którą można pobrać zarówno na smartfony z Androidem (4.4 lub nowszym), jak i iPhone’y (z iOS 8 lub nowszym).