Assassin's Creed: Mirage - główna atrakcja Ubisoft Forward 2022
Assassin's Creed: Mirage - główna atrakcja Ubisoft Forward 2022

Wiemy, kto będzie dystrybutorem gier Ubisoftu w Polsce

Już od kilku miesięcy wiemy, że Ubisoft zrezygnował z posiadania polskiego oddziału. Gracze zastanawiali się więc, kto będzie wydawał oraz dystrybuował gry tej firmy w naszym kraju. Okazało się, że wybór padł na Cenegę!

Cenega wydawcą gier Ubisoftu

W lutym tego roku pisaliśmy, że Ubisoft zamyka polski oddział swojej firmy. Korporacja w ostatnich miesiącach mierzyła się z wieloma problemami, w tym także finansowymi oraz przekładaniem premier kolejnych gier, jak np. Skull and Bones. Przy okazji skasowała także kilka innych produkcji. Trwająca recesja nie oszczędza nikogo i tak też było w tym wypadku.

Po tym, jak francuski wydawca zdecydował się na zamknięcie naszego rodzimego oddziału, społeczność graczy zastanawiała się, kto będzie dystrybuować gry na terenie Polski. Odpowiedź na to pytanie przyszła wraz z trzecim tygodniem maja, ponieważ Cenega ogłosiła publicznie, że została oficjalnym partnerem Ubisoftu w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech!

Cenega wyda nowego Assassin’s Creeda

Co za tym idzie, Cenega będzie odpowiedzialna za dystrybucję w Polsce (oraz wspomnianych państwach ościennych) nowych gier Ubisoftu – w tym także długo wyczekiwanego Assassin’s Creed Mirage bądź wciąż przesuwanego Skull and Bones. Plan wydawniczy został umieszczony na stronie wydawcy.

ubisoft, cenega
Screen zapowiadający Assasin’s Creed Mirage (źródło: Xbox)

Z całą pewnością jest to dobra informacja dla polskiej społeczności graczy, która lubi produkcje Ubisoftu. Dzięki partnerstwie z Cenegą nie muszą się bać o brak dostępu do gier. Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenegi, stwierdził: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi z perspektywy współpracy dystrybucyjnej przy tak uznanych markach, jak gry z portfolio firmy Ubisoft„.

Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze daty wydania wspomnianych produkcji, jak nowe AC bądź Skull and Bones. Na stronie Cenegi można znaleźć tylko informację, że z gier Ubisoftu na pewno wyda w tym roku remake Prince of Persia: Piaski Czasu. Biorąc jednak pod uwagę plotki dotyczące nowego Assassina, można założyć, że ten tytuł także wyjdzie jeszcze w tym roku (oby bez kolejnych przesunięć).