Assassin's Creed: Mirage - główna atrakcja Ubisoft Forward 2022
Assassin's Creed: Mirage - główna atrakcja Ubisoft Forward 2022

Ubisoft zamyka polski oddział firmy

O problemach Ubisoftu wiemy już od kilku miesięcy. W końcu firma przesuwała wielokrotnie Skull and Bones, a do tego skasowała kilka innych gier. Teraz jednak okazuje się, że prawdopodobnie prawdopodobnie zamknie cały polski oddział firmy.

Ubisoft Polska zamknięte?

Na początku stycznia pisałem o tym, że premiera Skull and Bones została przesunięta po raz kolejny. Takie zachowanie wydawcy gier było nie fair w stosunku do graczy, którzy zakupili preorder. Już wtedy można było jednak się domyślić, iż na tym nie skończą się problemy Ubisoftu, które rosły z tygodnia na tydzień i były tak duże, że firma zdecydowała się na skasowanie aż trzech produkcji.

Okazuje się jednak, że to nie koniec złych informacji związanych z tą korporacją. Najpierw Marcin Kosman na swoim Twitterze poinformował, że polski oddział zostanie zamknięty, a później tę samą informację potwierdziło PPE.

Nasza redakcja może potwierdzić słowa Marcina Kosmana, ponieważ Ubisoft Polska nie będzie dalej funkcjonować. Cytat z artykułu PPE
skull and bones-ubisoft-grafika-krajobraz-piraci-statek
Skull and Bones (źródło: Ubisoft)

Co dalej z wydawcą gier?

Francuski wydawca gier rzekomo już od dłuższego czasu badał możliwości zespołów w „mniejszych krajach” i teraz zdecydował się na ich zamknięcie. Jednym z państw, które już wkrótce nie będą miały swojego oddziału, jest właśnie Polska.

Nie oznacza to, że nagle przestaniemy dostawać nowe gry. Całkiem prawdopodobne jest, że za wszystkie działania na terenie naszego kraju odpowiedzialna będzie po prostu zewnętrzna agencja, tak jak to jest w przypadku Electronic Arts.

Czyżby to kolejne pokłosie światowej recesji i zadyszki, jaką złapała branża gier? Z jednej strony mamy informację o tym, że Ubisoft zamyka polski oddział, Electronic Arts uśmierciło Apex Legends Mobile, a PlayStation zamknęło „Plus Collection”. Do tego dochodzą także regularne opóźnienia, jak w przypadku Star Wars Jedi: Survivor.

Z drugiej jednak strony, najbliższe miesiące będą bardzo głośne pod kątem premier. Za moment wyjdzie Hogwarts Legacy, a sam Ubisoft wkrótce wypuści Assassin’s Creed Mirage oraz Avatar: Frontiers of Pandora, więc jest na co czekać.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?