PlayStation Plus na marzec z moją ulubioną grą wszechczasów!

WOW! Tak jednym słowem mógłbym opisać PlayStation Plus na kolejny miesiąc — przynajmniej z mojej perspektywy. Do marcowego PS Plusa trafi moja ulubiona gra wszechczasów – Shadow of the Colossus, a także Sonic Forces. Jak widać kinowa premiera filmu z niebieskim jeżem w roli głównej nie jest tu bez znaczenia.

Po ostatnim bardzo mocnym PlayStation Plus z BioShock: The Collection, The Sims 4 i Firewall Zero Hour przyszła pora na… kolejny świetny miesiąc! Już w marcu na dyskach wszystkich graczy opłacających PS Plus zawitają dwie wysoko oceniane gry — choć zaznaczam już teraz, że nie każdemu mogą one przypaść do gustu.

Shadow of the Colossus

O grach Fumito Uedy miałem przyjemność napisać kiedyś długi felieton na łamach Tabletowo i to właśnie w nim głównym bohaterem było Shadow of the Colossus, najlepsza gra, w jaką do tej pory grałem. Oczywiście jest to mocno subiektywne z mojej strony i nie ukrywam, że nie jest to gra, która zachwyci każdego, lecz wydaje mi się, że bardzo wysokie oceny graczy i recenzentów mogą być dobrą rekomendacją do sprawdzenia tego wyjątkowego tytułu.

Kilka słów o najlepszej grze, w jaką grałem

W skrócie: Shadow of the Colossus to gra z dość nietypową (nawet jak na dzisiejsze czasy) rozgrywką, która polega na eksploracji i walce z samymi bossami. Dla mnie jednak główną zaletą tej gry jest świetna, minimalistyczna historia połączona z niezwykłym klimatem i światem — to wszystko wraz ze świetnym udźwiękowieniem i bardzo dobrą oprawą graficzną, składa się na wyjątkową przygodę, która zostanie z nami na długo.

Shadow of the Colossus pojawiło się na aż trzech generacjach PlayStation — jednak to właśnie wersja z PS4 jest moim zdaniem tą najlepszą. Odpowiedzialne za ten remake studio Bluepoint Games stanęło na głowie, jeśli chodzi o odwzorowanie oryginału, przy okazji unowocześniając niektóre elementy rozgrywki. Moim zdaniem warto zapoznać się z Shadow of the Colossus na PlayStation 4 – tym bardziej dzięki PS Plus.

Sonic Forces

Jedno jest pewne — Sonic Forces to jedna z najlepszych gier z niebieskim jeżem w roli głównej, w jaką mieliśmy okazję zagrać przez ostatnie lata. Jest to bardzo przemyślana kontynuacja Sonic Colors i Sonic Generations — tak więc mamy tu do czynienia z bardzo dynamiczną trójwymiarową platformówką. Gra debiutowała w 2017 roku i spotkała się z bardzo ciepły przyjęciem graczy. Obecność tej gry w PS Plus więc jakoś szczególnie mnie nie dziwi, tym bardziej że swoją kinową premierę ma właśnie film z niebieskim jeżem w roli głównej — co ciekawe w Games with Gold Xboksa również znajdziemy grę z serii Sonic.

Gry będą dostępne do pobrania od 3 marca 2020 – wtedy też z oferty zniknie BioShock: The Collection, The Sims 4 i Firewall Zero Hour.

Przypominam również, że od października 2019 roku funkcjonuje PlayStation Plus Rewards — program lojalnościowy dla subskrybentów PlayStation Plus, dzięki któremu możecie zdobyć zniżki m.in. na bilety do kina Helios, jak i mały upust na jedno zamówienie w serwisie Pyszne.pl. Oczywiście nadal wszyscy posiadacze PlayStation Plus mają dostęp do 100 GB chmury na zapisy z gier, zniżki w sklepie PS Store oraz inne dodatki, jak awatary i motywy z gier.

PlayStation Plus to od tej pory nie tylko gry – rusza program lojalnościowy dla graczy

Co sądzisz o PlayStation Plus na marzec?

A czy Wy jesteście zadowoleni z oferty PlayStation Plus na marzec? Dajcie znać w komentarzach i powyższej ankiecie!

 

źródło: AllGamesDelta