Reklama
grafika o promocji na GOG
Źródło: GOG.com

Warhammerowy klasyk do odebrania za darmo

Warhammerowy festiwal w serwisie GOG zaczął się najlepiej jak tylko można – na platformie przez 7 dni można odebrać paczkę dobroci, w której znajdziemy również darmową grę z uniwersum.

Reklama

Warhammer 40k: Chaos Gate za darmo

Na polskiej platformie z cyfrowymi grami, GOG, wystartował właśnie festiwal poświęcony jednemu z największych uniwersów fantasy – Warhammerowi. Franczyza, która zaczynała jako figurkowa gra bitewna w latach 80. ubiegłego wieku, już dawno temu wyszła poza planszowe ramy i oferuje rozrywkę również w postaci gier wideo. Przez tydzień możecie do swojego konta przypisać jeden z takich tytułów.

Warhammer 40K: Chaos Gate to wydana w 1998 roku gra skupiająca się na historii armii ultramarines dowodzonych przez kapitana Krugera. Głównym wrogiem drużyny jest armia Chaosu kierowana przez Lorda Zymrana, a stawką w wojnie – Concordat Chaosium – relikwia, która pamięta czasy sprzed Herezji Horusa. Tytuł opiera się na 2. edycji warhammerowego podręcznika.

Trzon Warhammer 40K: Chaos Gate przypomina klasyczne „taktyczne turówki” z tamtych czasów. Mamy więc pięcioosobowy skład drużyny, która wraz z postępami w fabule zdobywa doświadczenie oraz ekwipunek. Bitwy rozgrywane są w trybie turowym, i zgodnie z „hardkorowością” lat 90., zgon ultramarines jest tu ostateczny – żadnego wskrzeszania poległych po ukończonej misji.

To nie jedyne dobro od GOG.com

Warto zauważyć, że tytuł widoczny w zakładce w sklepie kosztuje w promocji 8,79 złotych. Żeby otrzymać grę za darmo, musicie skorzystać Digital Goodie Pack – paczki, w której oprócz gry czeka na was kilka bonusów związanych ze światem Warhammera. Do paczki z grą GOG dorzuca więc:

Jeżeli jeszcze nie macie dość, to w ramach całego festiwalu trwa promocja na wybrane tytuły, zarówno ze świata Warhammer w wydaniu fantasy, jak i wersji futurystycznej. Z najświeższych gier zniżką zostało objęte Necromunda: Hired Gun (~97,30 złotych, -50%) oraz WH 40K: Battlesector (~85,40 złotych, -40%).

Na co jeszcze czekacie, marines? Za Imperatora ludzkości!