VirtuaVerse (fot. gog.com)

Pobierz VirtuaVerse – darmową grę przygodową w cyberpunkowych klimatach!

Darmowe gry pojawiają się nie tylko z okazji czwartkowych, regularnych akcji rozdawniczych w Epic Games Store, ale także w nawiązaniu do promocji toczących się w innych cyfrowych sklepach z grami. Na przykład na gog.com odbierzemy za darmo VirtuaVerse.

VirtuaVerse za darmo na GOG-u

Na gog.com trwa wydarzenie Summer Sale, w ramach którego dziesiątki gier sprzedawanych jest w cenach niższych niż zazwyczaj. Dzięki temu można zaopatrzyć się w cyfrowe wersje znanych hitów, nie wydając na to dużych ilości gotówki.

Czasem nawet można wyhaczyć jakieś tytuły za darmo. Dokładnie taka okazja pojawia się w wypadku VirtuaVerse – gry z 2020 roku, którą możecie odebrać do końca wyprzedaży na GOG-u, czyli do 27 czerwca.

Przygodowy cyberpunk na weekend

VirtuaVerse jest przygodówką typu point’n’click, z gatunku science-fiction, z futurystycznym, cyberpunkowym klimatem. Fabuła skupia się wokół postaci Nathana, który w świecie wszechobecnej Sztucznej Inteligencji będzie starał się rozwikłać zagadkę nagłego zniknięcia jego dziewczyny, Jay. Misja ta przerodzi się w niezwykłą podróż z udziałem napotkanych po drodze postaci oraz wrogów. Błądząc po pustyniach, cyber-cmentarzach i napotykając grupy hakerów czy kryptoszamanów, będzie starał się dociec prawdy, co zmieni jego życie na zawsze.

Gra dostępna jest jedynie w wersji z angielskimi napisami, ale forma przygodówki z pewnością nie sprawi większych trudności osobom, które ogarniają angielski w stopniu podstawowym. W zamian dostajemy klimatyczną wycieczkę po świecie przyszłości, w przykuwającej oko pixelartowej grafice i z udźwiękowieniem przywołującymi na myśl klasyczną odsłonę Łowcy Androidów z 1982 roku.

Wymagania sprzętowe niemalże nie istnieją – tytuł dostępny jest nawet na komputery z systemem macOS. To świetny pomysł na wieczorny, weekendowy relaks!