Conan Exiles

Epic Games Store wycofał się z udostępnienia gry Conan Exiles. Zamiast tego dostaliśmy Hue

Żyjemy w takich ciekawych czasach, że na dobrą sprawę nie musimy wydawać ani złotówki, by cieszyć się świetnymi grami — i nie mam tu na myśli piractwa. Epic Games Store ciągle zadziwia, rozdając całkowicie za darmo takie hity jak Grand Theft Auto V czy ARK: Survival Evolved. W tym tygodniu Epic nie zachwycił. Miał być Conan Exiles, jest tylko Hue.

Conan Exiles

O tej grze swojego czasu było naprawdę głośno, ale i teraz tytuł ten nadal cieszy się sporą popularnością. Conan Exiles to sandboksowa gra od norweskiego studia FunCom która — jak można się domyślić — osadzona jest w uniwersum Conana Barbarzyńcy. Najłatwiej tytuł ten można by opisać jako kolejną grę opierającą się na motywie survivalu, trzeba jednak oddać Conan Exiles, że jest tu masa świetnych pomysłów w rozgrywce.

Bardzo ważną o ile nie nawet kluczową funkcją Conan Exiles jest zabawa online — najlepiej z przyjaciółmi. W grze możemy nie tylko walczyć i eksplorować świat, ale i budować swoje własne, dość skomplikowane konstrukcje. Conan Exiles było szeroko chwalone wśród graczy i krytyków, choć wypominano grze nienajlepsze wykonanie. Warto tu jednak zaznaczyć, że ponad 2 lata po premierze naprawiono już większość błędów i niedoróbek.

Minimalne wymagania Conan Exiles prezentują się następująco:

System operacyjny:Windows 7 64-bitowy / Windows 8 64-bitowy / Windows 10 64-bitowy
Procesor:Intel Quad Core i5-2300 lub AMD FX-6300
Pamięć:6 GB
Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 560 (1 GB) lub AMD Radeon HD 7770 (1 GB)
DirectX:11
Miejsce na dysku:69 GB

Conan Exiles miał trafić dziś jako darmowa gra do pobrania przez Epic Games Store, ale tak się nie stało. Z bezpłatnych tytułów pozostał tylko Hue.

Hue

Na Conan Exiles szczodrość Epic Games się jednak w tym tygodniu nie kończy i dodatkowo pobrać możemy jeszcze jedną grę. Hue to bardzo ciekawa i oryginalna w swoich założeniach platformówka, w której główną mechaniką jest zabawa kolorami i światem. Co ważne, gra ma wsparcie dla osób cierpiących na monochromatyzm — miły dodatek.

Hue nie oferuje niestety polskich napisów, ale wspiera komputery z systemem macOS.

Hue możecie pobrać ze strony Epic Games Store lub bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gra jest dostępna za darmo do 9 lipca 2020 roku. Tego dnia, o godzinie 17:00, zostaną udostępnione kolejne trzy tytuły: Killing Floor 2, Lifeless Planet: Premier Edition orz The Escapist 2.