Gra Civilization VI nareszcie trafiła na Androida – dwa lata po wersji na iOS

Gra Civilization VI pojawiła się już na kilku ważnych platformach, ale na Androidzie jeszcze jej nie było, i to mimo tego, że użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogli ją pobrać już dwa lata temu.

Reklama

Sid Meier’s Civilization VI dociera na kolejne platformy

Nieprawdopodobne, jak długo zeszło Aspyr Media z przygotowaniem wersji Civilization VI na smartfony z Androidem. Podstawowa wersja gry na PC miała swoją premierę w 2016 roku. Następnie 2K postarało się o całkiem zgrabny port na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Wersję na PS4 recenzował u nas Konrad w listopadzie ubiegłego roku.

Wcześniej, bo w październiku 2018 roku Sid Meier’s Civilization VI trafiło na urządzenia z systemem iOS. Powszechnie uważano tę wersję za doskonały port. Pytanie, czy z wersją na Androida będzie równie dobrze.

Civilization VI na Androidzie

Po prawie dwóch latach od czasu, gdy użytkownicy iOS mogą pobierać szóstą Cywilizację na swoje urządzenia mobilne, przywilej ten trafił także do właścicieli sprzętów z Androidem.

Pobranie i rozegranie pierwszych 60 tur jest darmowe, ale chcąc kontynuować grę, należy przygotować się na większy wydatek. Jeśli ktoś ma w pamięci to, że jeszcze kilka miesięcy temu Civilization VI rozdawano za darmo na Epic Games Store, poniższa cena wyda się być wysoka.

Za odblokowanie pełnej gry trzeba zapłacić 104,99 zł.

To dużo, jak na grę mobilną, ale należy pamiętać, że Aspyr Media przygotowało port, który nie traci nic z treści i funkcji pełnego tytułu na pecety i konsole – podobnie było z przygotowanym przez to studio KOTOR-em.

Później będzie także możliwe dokupienie dodatków Rise and Fall i Gathering Storm oraz poszczególnych cywilizacji i scenariuszy.

Civilization VI pobierzecie ze sklepu Google Play, tracąc około 6 GB danych z pakietu mobilnego, więc może lepiej skorzystać ze stabilnego łącza Wi-Fi. Gra ma pełną polską wersję językową.