Chromecast z pilotem? Taką nowość szykuje dla nas Google

Według najnowszych informacji, na konferencji, która będzie miała miejsce 30 października, Google zaprezentuje nie tylko nowe smartfony, ale także przystawkę do TV, nazywaną obecnie kodowo Google Sabrina.

Google Sabrina nową przystawką?

Google obecnie intensywnie przygotowuje się do premiery swoich nowych smartfonów, Google Pixel 4a 5G oraz Pixel 5. Teraz pojawiły się jednak informacje, jakoby firma z Mountain View szykowała dla nas kolejną nowość. Tą miałby być nowy „dongle” pod nazwą Google Sabrina. W sieci pojawiły się rendery oraz specyfikacja tego urządzenia.

Sprzęt ten będzie łączył Google Chromecast z Google TV. Według serwisu Winfuture.de, urządzenie będzie miało 2 GB pamięci operacyjnej i będzie napędzane przez Amlogic S905X2. Źródło mówi także, że pamięć dla użytkownika będzie bardzo mała, jednak nie podaje dokładnej jej ilości.

Jeśli chodzi o porty, to na jednym końcu urządzenia znajdziemy kabel z zakończeniem HDMI, natomiast na drugim swoje miejsce znalazł port USB, odpowiedzialny za zasilanie urządzenia. Na główniej obudowie, która ma okrągły kształt, jest także dioda sygnalizująca stan urządzenia, a także przycisk do resetowania przystawki.

Google Sabrina na renderach
Google Sabrina na renderach (fot. Winfuture.de)

Rendery pozwalają się skupić na wyglądzie urządzenia i przeznaczonego do niego pilota. Sama przystawka ma dość tradycyjny, owalny kształt, z dużym logo Google „G”. Dużo ciekawszy okazuje się pilot.

Ma on 6 dużych przycisków, odpowiedzialnych za najważniejsze funkcje, takie jak np. przycisk domowy czy bezpośredni przycisk przenoszący nas do Netfliksa. Na górze pilota znajduje się duży pad, który pozwoli sterować kursorem na telewizorze. Co ciekawe, przycisk włączania znalazł się na dole, a nie na górze urządzenia, jak w większości pilotów.

Wygląd przystawki ma być klasyczny, natomiast pilot prezentuje się bardzo ciekawie
Wygląd przystawki ma być klasyczny, natomiast pilot prezentuje się bardzo ciekawie (fot. Winfuture.de)

Sam pilot będzie miał wbudowany mikrofon, który będzie współpracował z Asystentem Google. Ma to pozwolić na bezprzewodową współpracę z telewizorem.

Cenę urządzenia oficjalnie poznamy dopiero 30 października na konferencji Google, natomiast przecieki, które dotychczas były bardzo bliskie prawdzie, mówią o 49$ (~ 185 złotych). Do wyboru mają być 3 wersje kolorystyczne: Rock Candy, Como Blue oraz Summer Melon.