No nareszcie! Jest data premiery Google Pixel 4a

Oficjalna premiera Google Pixel 4a to kwestia kilku dni. Smartfon wkrótce (nareszcie!) zostanie wprowadzony na rynek, na dodatek w atrakcyjnej cenie.

Reklama

Oficjalnej prezentacji nowego, średniopółkowego smartfona Google spodziewaliśmy się w maju 2020 roku, podczas konferencji Google I/O 2020, lecz wciąż się jej nie doczekaliśmy, mimo że po drodze pojawiały się kolejne terminy.

Wygląda jednak na to, że Google nareszcie jest gotowe do wprowadzenia Pixela 4a na rynek. Wiele osób z pewnością nie może się tego doczekać i to nie tylko z powodu (potencjalnie) bardzo atrakcyjnej ceny.

Premiera Google Pixel 4a – jest data

Samo Google nie zapowiedziało oficjalnego debiutu modelu Pixel 4a, lecz Jon Prosser, który w przeszłości dostarczył już niejedną wiarygodną informację na temat planów wydawniczych różnych producentów, jest na 100% pewien, że rynkowa premiera Google Pixel 4a zaplanowana jest na 3 sierpnia 2020 roku, czyli na najbliższy poniedziałek.

Oficjalna premiera Google Pixel 4a już 3 sierpnia 2020 roku
Google Pixel 4a

To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że na oficjalną premierę tego smartfona czekamy już wiele miesięcy, a wciąż była ona przekładana. Wygląda jednak na to, że Google (nareszcie!) udało się zakończyć prace nad nim i Google Pixel 4a jest gotowy na rynkowy debiut.

Google Pixel 4a skradnie niejedno serce

Specyfikacja nowego średniopółkowca giganta z Mountain View raczej nie powali na kolana wymagających użytkowników, lecz to nie do nich kierowany jest ten smartfon. Zapowiada się on przede wszystkim na konkurenta dla iPhone’a SE 2020 i dla wielu osób może być znacznie ciekawszą propozycją.

Można mieć pewność, że model ten zaoferuje znacznie większe możliwości w zakresie fotografii, szczególnie nocnej, z którą smartfon Apple ma ogromne trudności (żeby nie powiedzieć, że w ogóle sobie z nią nie radzi). Ponadto wszystko wskazuje na to, że Google Pixel 4a w wersji 128 GB będzie tańszy od iPhone’a SE 2020 – wariant ten ma kosztować zaledwie 349 dolarów, czyli aż o 100 dolarów mniej niż 4,7-calowy smart-telefon giganta z Cupertino.

Nadchodząca nowość z pewnością zainteresuje też osoby, które nie chcą dużego smartfona, bowiem Pixel 4a ma mieć niemal „bezramkowy” wyświetlacz OLED o przekątnej 5,81 cala (i rozdzielczości Full HD+). Do tego zaoferuje on procesor Qualcomm Snapdragon 730, 6 GB RAM, moduł NFC, akumulator o pojemności 3080 mAh z obsługą ładowania 18 W przez port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.