Szczerze, nie polecam spać przy Pixelu 3. Tak dla bezpieczeństwa

Google Pixel 3 ma już dwa lata na karku, ale tego bym się nie spodziewał po flagowcu. Coraz więcej źródeł wskazuje na to, że baterie w tym modelu potrafią puchnąć.

Reklama

Prosty sposób na powiększenie baterii w Pixelu 3

Na forum pomocy Google i w kilku wątkach na Reddicie pojawia się coraz więcej zgłoszeń użytkowników smartfonów Pixel 3 i Pixel 3 XL, w których baterie zaczęły wyraźnie puchnąć. W niektórych wypadkach proces ten zaszedł tak daleko, że akumulator wybrzuszył lub częściowo wypchnął z ramki tylny panel urządzenia. Na szczęście nie odnotowano jeszcze przypadku samozapłonu. Google nie zyskałoby w ten sposób dobrej prasy.

Bywało, że użytkownicy przez dłuższy czas nie orientowali się, że coś jest nie tak, bo zmiana kształtu smartfona była bardzo mała i był on trzymany w etui. Pewnym sygnałem bywało, że Pixel 3 przestawał ładować się bezprzewodowo. Ironią losu jest, że problem dotknął także samego eksperta produktowego Google.

Pojawiają się sugestie, że zbytnie zużywanie się baterii, prowadzące później do jej niepożądanego puchnięcia, przyspiesza częste ładowanie bezprzewodowe. Tak czy siak, tego typu awarie nie powinny pojawiać się w topowych urządzeniach.

Mam Pixela 3 – co teraz?

Cóż, radzę zachować ostrożność. Jeśli mamy zwyczaj spać ze smartfonem położonym obok głowy na łóżku, to niezależnie od tego czy jest to Google Pixel 3, czy jakikolwiek inny sprzęt – lepiej się tego oduczyć. Wolelibyśmy nie zostawać bohaterami historii z płonącą baterią telefonu.

A mając w posiadaniu dwuletniego flagowca i potencjalne ryzyko spuchniętej baterii… Cóż, może to czas na przesiadkę na coś nowszego?

Zobacz też: