Google Pixel 3a i pogodowa żaba w maseczce

Google i żaba pogodowa przypominają o zakładaniu maseczek podczas pandemii

Pandemia COVID-19 wpłynęła na nasze codzienne życie nie do poznania. Teraz, wychodząc z domu, zawsze zabieramy ze sobą maseczkę ochronną – a przynajmniej powinniśmy. Wie to także żaba pogodowa Google.

Żaba z prognozy pogody Google nosi maseczkę

W aplikacji Google znalazło się miejsce na ciekawy szczególik. Dotąd, sprawdzając prognozę pogody (domyślnie tam wyszukuje jej widżet w smartfonach Google Pixel), mogliśmy obserwować zabawne ilustracje z małą zieloną żabą. Zmieniały się one w zależności od tego, jakie warunki pogodowe panowały na zewnątrz – podczas deszczu żaba biegała z parasolką, a przy słonecznej pogodzie wylegiwała się na słonecznej plaży.

Teraz na grafiki z żabą Google nałożono niewielki element – maseczkę ochronną. Rysunkowa maskotka aplikacji wykazuje się więc roztropnością i dbałością o zdrowie, choć dociekliwi mogliby zgodnie z prawdą stwierdzić, że nie zaobserwowano jeszcze zakażeń wirusem SARS-CoV-2 u płazów. Jak jednak widać, przezorny zawsze zamaskowany.

Jak wywołać żabę Google z maseczką?

Żeby sprawdzić, jak pogodowa żaba Google wygląda w masce, wystarczy w aplikacji Google (na przykład za pomocą widżetu paska wyszukiwania Google) wpisać hasło „pogoda”. Nie jest do tego potrzebny smartfon Google Pixel, choć tam wizualizacje będą pełnoekranowe.

Należy tylko pamiętać, że wyszukanie prognozy pogody w inny sposób, na przykład przez przeglądarkę Chrome lub Asystenta Google nie da takiego efektu – informacje nie zostaną zaprezentowane razem z grafiką pogodowej żaby.

Aktualizacja obrazów pogody Google nie jest powiązana z jakąś nową wersją apki Google. Najwyraźniej za zmiany odpowiadają poprawki po stronie serwerów.

Wychodzi więc na to, że już wiemy, kiedy skończy się globalna pandemia koronawirusa – w dniu, gdy żaba Google zdejmie maseczkę.