Asystent Google może wysyłać wiadomości głosowe do znajomych. Czekamy na obsługę języka polskiego

Przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka. Być może to z tego powodu niektórym trudno wykorzystywać ułatwienia pokroju głosowego Asystenta Google, który zyskuje coraz więcej opcji. Teraz otrzymał możliwość wysłania wiadomości głosowej.

Asystent Google wyśle za nas wiadomość audio

W komunikacie mówionym można zawrzeć więcej szczegółów, wypowiedzieć się bardziej naturalnie i zminimalizować ryzyko bycia niezrozumianym przez użycie niewłaściwych słów. Kontakt głosowy ma sporą przewagę nad pisemnym, co zauważają inżynierowie Google. Dlatego ulepszają możliwości swojego Asystenta.

Asystent Google zareaguje teraz na komendę „OK Google, wyślij wiadomość audio”. Może to ułatwić wysyłanie krótkich komunikatów do rodziny i znajomych, bez fizycznego sięgania po smartfon. Wystarczy, że znajdzie się on w zasięgu naszego głosu.

Google Assistant_audio message.png

Funkcja ograniczona do krajów angielskojęzycznych

Jeśli porozumiewamy się z Asystentem Google po angielsku, powinniśmy wkrótce zyskać możliwość skorzystania z nowej opcji. Odpowiednia aktualizacja będzie dostępna w krajach, gdzie jest to główny język porozumiewania się. Trafi także do Brazylii, gdzie zadziała także w języku portugalskim.

Jako że Asystent Google w Polsce rozumie już wiele komend, podejrzewamy, że za jakiś czas wysyłanie wiadomości audio będzie dostępne także w języku polskim.