Google Pixel Watch (fot. Google)

Nowy smartfon i smartwatch Google – znamy już wygląd i ceny

Wiemy coraz więcej na temat spodziewanych urządzeń Google Pixel. Zarówno smartfon, jak i smartwatch ujawniły swój wygląd, a w sieci pojawiły się już informacje na temat ich cen. Cóż, tanio nie jest.

Google samo zdradza wygląd urządzeń

Do jesiennej imprezy Google zostały jeszcze jakieś dwa tygodnie, a my mamy pod dostatkiem informacji dotyczących nowych urządzeń firmy. Zarówno smartfon, jak i pierwszy zegarek firmy nie mają przed nami większych tajemnic, jeśli chodzi o wygląd. Zresztą, Google samo publikuje materiały ukazujące te urządzenia – nie kryje się z niczym.

W ostatnich kilku dniach Gogle wrzuciło na YouTube filmy uchylające rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o nowe gadżety. Na jednym z nich zaprezentowano reakcje ludzi na kontakt z nowym Pixelem 7, drugi stanowił zapowiedź całej linii produktowej przed październikową prezentacją, a na innym bez skrępowania pochwalono się wyglądem Pixel Watcha.

Nie da się nie odnieść wrażenia, że Google po prostu stara się wzbudzić jak największe zainteresowanie swoimi produktami. I robi to bardzo dobrze. Zamiast ruszać z kampanią reklamową dopiero po uruchomieniu sprzedaży urządzeń, nabija sobie wyświetlenia na YouTube ładnie wyrenderowanymi filmami, nie czyniąc tajemnicy z wyglądu swoich sprzętów. W dzisiejszych czasach, przy zalewie elektroniką, rzadko kiedy czeka się na konkretne terminy premier, a i o projektach danych gadżetów wiemy sporo jeszcze zanim pokaże je producent. Google po prostu robi to za leaksterów.

Google Pixel 7 Pro
(fot. Google)

Google Pixel Watch i Pixel 7 – jak z cenami?

Oficjalne ceny smartfonów, smartwatcha i słuchawek Bluetooth poznamy dopiero na wydarzeniu Google, ale już teraz w sieci pojawiły się interesująco wyglądające przecieki dotyczące tego, jak dużo gotówki będą musieli odłożyć na zakup urządzeń najwięksi fani Pikseli.

I tak, Pixel 7 może być wyceniony na 599 dolarów. Pixel 7 Pro to już koszt 899 dolarów.

Jeśli chodzi o ceny smartwatcha Pixel Watch, to w wersji Wi-Fi trzeba będzie na niego wydać 349,99 dolarów, a za opcję LTE – 399,99 dolarów.

Trzeba przyznać, że nie ma tu mowy o jakichś okazyjnych cenach. Zwłaszcza w wypadku zegarków, widać ogromną różnicę między Pixel Watchem a modelami Samsung Galaxy Watch 5. Ten startuje z poziomu 279 dolarów w przypadku opcji 40 mm.

Ciekawe, czy Google nastawia się na dużą sprzedaż swoich urządzeń, bo powyższe przecieki nie wyglądają zbyt obiecująco. Oficjalnie o wszystkim przekonamy się w dniu premiery nowych urządzeń. Czekamy więc!