smartfon Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL (fot. @OnLeaks @Pricebaba)

Część specyfikacji Google Pixel 4 i Pixel 4 XL ujawniona

Chociaż Google Pixel 4 i Pixel 4 XL nie zadebiutują w ciągu najbliższych kilku tygodni, to mówi się o nich już od dawna. Wiemy, jak smartfony będą wyglądać, a teraz przyszła pora dowiedzieć się, co zaoferują swoim właścicielom.

Reklama

Pixele są dość ciekawym przypadkiem. Z jednej strony to flagowce z krwi i kości ze świetnymi aparatami i wzorowym wsparciem, a z drugiej ich design można kochać albo nienawidzić (szczególnie Pixel 3 XL), a do tego dość często właściciele smartfonów od Google muszą mierzyć się z różnej maści problemami, które producent stara się eliminować aktualizacjami (aczkolwiek nie wszystkie się da, jak na przykład… brak systemu operacyjnego w Pixel 2 XL).

Reklama

Mimo wszystko Pixele mają coś takiego w sobie, że chce się czekać na premierę nowych modeli. Po zaprezentowaniu Pixela 3a i Pixela 3a XL (które w Polsce są horrendalnie drogie) Google może skupić się na dopracowywaniu Pixela 4 i Pixela 4 XL. W sieci właśnie pojawiły się pierwsze doniesienia na temat specyfikacji nadchodzących flagowców.

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL – specyfikacja

Jak dowiedział się serwis BGR, ekran w pierwszym z modeli ma mieć rozdzielczość Full HD+ 2280×1080 pikseli, natomiast w drugim WQHD+ 3040×1440 pikseli. W obu przypadkach przełoży się to na proporcje 19:9. Przy okazji warto odnotować, że wyświetlacze nie będą miały żadnych wycięć ani otworów.

Według ostatnich doniesień, Google zdecydowało się na podobny krok, co Sony w nowych Xperiach, tj. przysunięcie ekranu do dolnej krawędzi, wskutek czego nad nim powstanie dość szeroka przestrzeń, na której można zmieścić wszystkie niezbędne elementy (głośnik do rozmów, sensory, aparat do selfie i rozmów wideo).

smartfon Google Pixel 4 XL
Google Pixel 4 XL (fot. @OnLeaks @Pricebaba)

Zarówno Google Pixel 4, jak i Pixel 4 XL zaoferują 6 GB RAM oraz w jednej z konfiguracji 128 GB pamięci wbudowanej (najpewniej ponownie bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Niewykluczone, że w sprzedaży pojawią się też inne wersje pamięciowe, lecz na razie nie mamy na ich temat informacji.

Nieoficjalnie wiadomo także, że Google Pixel 4 i Pixel 4 XL zostaną wyposażone w podwójny aparat na tyle, w którym drugi z obiektywów ma rzekomo pełnić rolę tzw. teleobiektywu. W obu smartfonach spodziewamy się również podwójnego aparatu na przodzie do selfie i rozmów wideo oraz ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 855 (ewentualnie Snapdragon 855 Plus).

Źródło: BGR

  1. Mam 2 xl kawał dobrego sprzętu, plus to czysty Android nie chce się wracać do nakładek producentów ?.

    1. Mam 3 sprzęty z czystym androidem i 2 z nakładka producenta i w obu się odnajduje. Żonie muszę zrootowac statszy fon bo tel ledwo zipie po 4 latach. W moim starym dało drugie życie telefonowi. Ale co jak co nakładki producentów maja więcej funkcji i google ledwo goni ich swoim golasem. Coś za coś.

  2. Co za bzdury niby ze właściciele mają jakieś problemy. Niby jakie ? Każdy producent ma jakieś małe zgrzyty po premierze , nawet cudowne Apple czy Chińczycy więc mogli byście sobie darować te głupoty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama