smartfon Google Pixel 3a
Google Pixel 3a (fot. Google)

Nowe średniaki Google w Polsce. Ceny jak za flagowce. Nie kupujcie

W 2019 roku smartfonowa oferta Google rozszerzyła się o pierwsze modele ze średniej półki, Google Pixel 3a i Pixel 3a XL. Urządzenia wyróżniają się przede wszystkim aparatem, ale też bardziej przystępną ceną niż Pixel 3 i Pixel 3 XL. Niestety, w Polsce ceny zostały ustalone na kosmicznie wysokim poziomie, przez co zakup średniaków od koncernu z Mountain View jest zupełnie nieopłacalną inwestycją.

Na początku przypomnę, że w Stanach Zjednoczonych Google Pixel 3 kosztował na start od 799 do 899 dolarów, natomiast Google Pixel 3 XL od 899 do 999 dolarów. W Europie zaś (a dokładniej w sąsiednich Niemczech) – odpowiednio – od 849 do 949 euro i od 949 do 1049 euro, a w samej Polsce – odpowiednio – od 4499 do 4799 złotych i od 4999 do 5499 złotych. Sporo.

Reklama

Z otwartymi rękoma przywitaliśmy więc bardziej przystępne cenowo Google Pixel 3a i Pixel 3a XL. W Stanach Zjednoczonych kosztują one – odpowiednio – 399 i 479 dolarów, natomiast w Niemczech (w oficjalnym sklepie internetowym Google) – odpowiednio – 399 i 479 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu z euro na złotówki jest to równowartość – odpowiednio – około 1700 i 2050 złotych. Całkiem nieźle, prawda?

Google Pixel 3a i Pixel 3a XL – cena w Polsce

Cóż, czar pryska, kiedy spojrzymy na ceny pierwszych średniaków od Google w naszym kraju. Smartfony pojawiły się już w ofercie sklepu x-kom, który sprzedaje także wszystkie generacje flagowców koncernu z Mountain View. Nie jest to jednak oficjalna dystrybucja, gdyż Amerykanie nie sprzedają oficjalnie swoich inteligentnych telefonów w Polsce.

Za Google Pixel 3a trzeba we wspomnianym sklepie zapłacić 2699 złotych, zaś za Google Pixel 3a XL 3299 złotych. Oznacza to, że ceny w Polsce różnią się od tych w Niemczech o co najmniej 1000 złotych! To ogromne przebicie, ale w sumie mogliśmy się tego spodziewać, analizując wycenę high-endów od Google.

Niestety, tak absurdalnie wysokie ceny skreślają już na start Google Pixel 3a i Pixel 3a XL w Polsce, gdyż za te pieniądze bez problemu można kupić flagowca innej marki. Fakt, średniaki od Google mogą pochwalić się świetnymi aparatami z doskonałym trybem nocnym i czystym Androidem z priorytetowym dostępem do nowych funkcji, lecz dla większości może okazać się to trochę za mało, aby zapłacić za nie takie kwoty.

Jeśli więc rozważaliście zakup Google Pixel 3a lub Google Pixel 3a XL, to lepiej zróbcie to na przykład na niemieckim Amazonie, gdyż zapłacicie za nie duuużo mniej.

Aktualizacja:x-kom obniżył cenę Google Pixel 3a XL do 2999 złotych, ale wciąż trudno uznać ją za atrakcyjną, bowiem nadal jest wyższa o ~1000 złotych niż w Niemczech.

Źródło: x-kom, x-kom