A już miałem kupować - Pixel 3 ma dziwne problemy ze stabilizacją obrazu
Google Pixel 3

A już miałem kupować – Pixel 3 ma dziwne problemy ze stabilizacją obrazu

Co prawda Piksela 3 da się kupić w Polsce, ale nie radziłbym dokonywać takiej transakcji. Jeśli ktoś jest zdecydowany na ten smartfon, to można go wyrwać przynajmniej 1000 złotych taniej korzystając z któregoś z europejskich sklepów Amazona. Pytanie tylko, czy to wystarczający powód do kupna, skoro nawet po 10 miesiącach od premiery niektóre sztuki nadal borykają się z poważnymi problemami?

Smartfony Google potrafią naprawdę zaleźć za skórę swoim właścicielom. Pixel 3 XL nękały różnego rodzaju usterki: od dziwnego zabarwienia wyświetlacza przez tragiczne nietrzymanie aplikacji w pamięci RAM po nieprawidłowe wygaszanie miejsc na wycięcie w ekranie. Wydawało się, że mniejszy z Pikseli nie jest tak felerny. Cóż, życie bywa przewrotne.

A już miałem kupować - Pixel 3 ma dziwne problemy ze stabilizacją obrazu
Pixel 3 i Pixel 3 XL

O ile o Pikselach 3 XL nie słyszymy już żadnych doniesień, tak w ostatnich tygodniach nabrzmiała kwestia dotycząca modelu Pixel 3. Okazuje się, że aparat smartfona od czasu do czasu wpada w drgania. Optyczna stabilizacja obrazu nie potrafi się uspokoić, co skutkuje widocznymi wibracjami podglądu zdjęcia. Wygląda na to, że jest to problem sprzętowy, a nie związany z oprogramowaniem. Na forach pomocy Google Pixel pojawiłu się już setki postów odnoście tej sprawy.

Niektórzy piszą, że słyszą słyszalne brzęczenie dochodzące z aparatu, czasem słyszalne na nagranym wideo. Na razie nie ma na to jakiegoś remedium, poza oczywistą wymianą sprzętu. Przedstawicielstwo Google na razie nie komentuje sprawy. Być może w ciągu kilku dni w oficjalnych kanałach łączności pojawi się jakieś stanowisko firmy.

Przyznam, że nieco mnie zaskoczyła wiadomość o przypadkach awarii. Ceny Piksela 3 na Amazonie potrafią spaść podczas promocyjnych akcji do 485 funtów szterlingów za sztukę, co jest już nienajgorszą opcją, więc od pewnego czasu zastanawiałem się nad zakupem Piksela.

Ale już mi przeszło.

A już miałem kupować - Pixel 3 ma dziwne problemy ze stabilizacją obrazu

źródło: strona pomocy Google (1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8) przez Android Authority