fot. Google

Google Pixel 3 XL ma problemy z prawidłowym zarządzaniem pamięcią RAM

Wyścig na umieszczanie w smartfonach jak największej ilości pamięci RAM rozpoczął się już dawno. Mnóstwo jest na rynku urządzeń, które mają na pokładzie 6 czy 8 GB. Ba, Xiaomi za chwilę wprowadzi na rynek pierwszy model z 10 GB RAM. Mimo wszystko wydaje się, że 4 GB to wciąż taka ilość pamięci operacyjnej, która pozwala na sprawne i płynne korzystanie z urządzenia. Oczywiście o ile system prawidłowo nią zarządza. A z tym w przypadku Pixela 3 XL bywa ponoć różnie.

Google nie zdecydowało się na upgrade względem poprzedniej generacji, wskutek czego trzecia odsłona Pixeli wciąż ma (jedynie?) 4 GB pamięci operacyjnej. Oczywiście nie brak jest głosów, że w dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało, a gigant z Mountain View robi krok wstecz względem konkurencji.

Z relacji zagranicznych testerów, którzy mieli już styczność z tegorocznymi Pixelami, wynika jednak że coś jest nie tak z pamięcią operacyjną w przypadku tych urządzeń, a dokładniej wersji z dopiskiem XL. Według nich, smartfon nie jest w stanie utrzymać w pamięci nawet 3-4 aplikacji. Przełączanie się pomiędzy nimi powoduje po prostu ich przeładowanie. Zdarza się ponoć również, że urządzenie w pewnym momencie przestaje odtwarzać muzykę z uruchomionej w tle aplikacji.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć porównanie działania Pixela 3 XL i OnePlusa 6. Co prawda chińskie urządzenie ma przewagę już na starcie, ze względu na większą ilość RAM-u, ale mimo wszystko wyrzucenie z pamięci przeglądarki Chrome po uruchomieniu zaledwie dwóch innych aplikacji w przypadku smartfonu Google, nie powinno być uznawane za normalne.

Mimo wszystko trudno obarczać winą za takie sytuacje zbyt małą ilość pamięci RAM. W końcu na rynku jest wiele innych urządzeń, które dysponują taką samą jej ilością, a ich użytkownicy nie mają tego typu problemów. Mało tego, możecie poniżej zobaczyć jak radzi sobie zeszłoroczny Pixel 2 XL.

Brak jakichkolwiek tego typu problemów w przypadku starszego urządzenia tylko utwierdza w przekonaniu, że nie ilość pamięci RAM jest problemem, a zarządzanie nią. Pozostaje więc mieć nadzieję, że sytuacja zostanie rozwiązana razem z aktualizacją oprogramowania.

Źródło: Android Police dzięki tablety.pl, @majczu