Google Pixel 3

Niby fajnie, że Google Pixel 3 można już kupić w Polsce, ale z tymi cenami to kogoś poniosło

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Pixele to absolutnie topowe smartfony. Równie topowe są jednak również ich ceny. Z jednej strony więc fajnie, że Google Pixel 3 można już kupić w Polsce, ale z drugiej wydanie takich sum na niego zakrawa już na szaleństwo…

Już na wstępie należy zaznaczyć, że pojawienie się Google Pixel 3 w Polsce wcale nie oznacza, że Google oficjalnie zaczęło sprzedawać swoje smartfony w naszym kraju. W tej kwestii nic się nie ruszyło, ale niektórych być może ucieszy fakt, że można normalnie pójść do renomowanego sklepu i zamówić to urządzenie.

Niedawno w ofercie x-kom pojawił się Google Pixel 3 XL i wówczas jego cena zwalała z nóg. Za wersję z 64 GB (nierozszerzalnej) pamięci wbudowanej sklep życzył sobie bowiem… 5399 złotych! Aktualnie cena za ten wariant została zredukowana do 4999 złotych, natomiast model ze 128 GB przestrzenią na pliki kosztuje 5499 złotych. Jest to więc najdroższy „masowy” smartfon z Androidem, bowiem nawet za Samsunga Galaxy Note 9 512 GB należy zapłacić „tylko” 5230 złotych.

Są jednak osoby, którym bardziej w oko wpadł Google Pixel 3, z uwagi na brak paskudnego tzw. notcha i zauważalnie mniejsze gabaryty. Jest to bowiem jeden z najbardziej kompaktowych high-endów – jego wymiary to 145,6×68,2×7,9 mm. Smartfon ten jest też stosunkowo lekki – waży tylko 148 gramów. Sporo użytkowników z chęcią więc nosiłoby go w swojej kieszeni.

Na przeszkodzie może jednak stanąć cena Google Pixel 3. W sklepie x-kom za wersję 64 GB trzeba bowiem zapłacić 4499 złotych, natomiast za wariant 128 GB 4799 złotych, chociaż na stanie jest chyba tylko ta pierwsza. Powyższe kwoty niewątpliwie są zaporowe. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup, to prawdopodobnie albo z uwagi na gabaryty smartfona, albo na jego aparat, który jest jednym z najlepszych na rynku, ewentualnie na wsparcie i Androida w wydaniu Google.

Google Pixel 3 na pewno jednak nie będzie bestsellerem w Polsce.

Źródło: x-kom, x-kom dzięki @zolty26