Google Pixel 3 XL do tej pory był brzydki, ale ten błąd oprogramowania sprawia, że ludziom będą śnić się po nocach koszmary

Najbardziej znienawidzony element Pixela 3 XL? Notch! Niektórzy są zdania, że Google obrało sobie za punkt honoru, żeby wyprodukować smartfonowe paskudztwo roku. Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, mogli poczuć się zaskoczeni, kiedy w wyniku błędu oprogramowania, z jednego wycięcia w ekranie nagle powstały dwa. 

Właściciele Pixeli 3 XL zgłaszają, że w niektórych egzemplarzach na ekranie smartfona pojawia się drugie wycięcie, tym razem programowe. Szybkie zrestartowanie urządzenia powoduje, że wirtualny notch znika, ale na pewno nie jest to zamierzona funkcja Androida.

Problem zgłaszają na Twitterze różni użytkownicy nowego Pixela XL i dołączają do nich inni posiadacze tego modelu, raportując usterkę na Redditcie czy w komentarzach pod artykułami Android Police. Kiedy pojawiła się ona po raz pierwszy, wydawała się być losowym błędem, który wystąpił zaledwie w kilku sztukach smartfona, ale z czasem okazało się, że jest to pewna niesforna właściwość oprogramowania.

Szczególnie ciekawe jest to, że nie ma jednego konkretnego scenariusza, którego rozegranie skutkowałoby pojawieniem się dodatkowego notcha. Wskakuje na ekran w najmniej spodziewanych momentach.

Aktualnie najskuteczniejszym sposobem, by pozbyć się niechcianego „gościa”, jest ponowne uruchomienie smartfona. Google już podjęło kroki, by opracować stosowną poprawkę dla systemu. Do tego czasu trzeba liczyć się z tym, że w losowej sytuacji, Pixele 3 XL będą tymczasowo stawać się jeszcze brzydsze niż są.

 

źródło: Android Police9to5google