Tegoroczne Nexusy od HTC będą droższe od swoich poprzedników

Znamy już specyfikację tegorocznych Nexusów od HTC (Sailfish, Marlin), więc przyszedł w końcu czas, abyśmy dowiedzieli się, ile oba urządzenia mają kosztować. Niestety, wygląda na to, że będą droższe od swoich poprzedników.

Serwis Nexus Blog podaje, że informacje o cenach tegorocznych Nexusów uzyskał ze swoich źródeł w samym HTC. Jeśli to prawda, to muszą być one wiarygodne. Niestety. Okazuje się bowiem, że w tym roku fani serii Nexus muszą przygotować się na nieco większy wydatek w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Mniejszy, 5-calowy Sailfish ma kosztować 449 dolarów, czyli równowartość 1750 złotych. Za większego, 5,5-calowego Marliina trzeba będzie z kolei zapłacić 599 dolarów (~2350 złotych). W obu przypadkach mowa jest o wersji z 32GB pamięci wewnętrznej.

W tym miejscu należy przypomnieć, że Nexus 5X 32GB kosztował na start 429 dolarów, a Nexus 6P 32GB 499 dolarów. W Polsce natomiast ich ceny wynosiły w momencie premiery – odpowiednio – 2199 i 2799 złotych. Możemy się więc domyślać, że w przypadku ich następców należy szykować się na wydatek większy o co najmniej 200 złotych.

Jeśli taka perspektywa Was nie zniechęca do rozważenia zakupu jednego z tegorocznych Nexusów, to poniżej możecie zobaczyć kolejne rendery-koncepcje, jak z dużym prawdopodobieństwem będzie wyglądał 5-calowy Sailfish.

Źródło: Nexus Blog przez Android Headlines, anzhuo przez Android Headlines