5-calowy Nexus od HTC (Sailfish) w kolejnym benchmarku

Sailfish, czyli mniejszy z tegorocznych Nexusów od HTC, pojawił się właśnie w bazie kolejnego benchmarku. Dzięki temu mamy potwierdzenie, że smartfon będzie wcale nie gorszy pod względem specyfikacji niż jego większy brat, Marlin.

Sailfish niedawno pojawił się w bazie GFXBench. Informacje, podane przez benchmark, w pełni zgadzały się z listą parametrów, którą kilka tygodni wcześniej opublikował serwis Android Police. Tym razem smartfon zagościł w AnTuTu i ponownie nie ma żadnej niespodzianki. Tym samym możemy już z całą pewnością powiedzieć, że znamy specyfikację techniczną tego modelu.

A ma ona zawierać m.in. 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920, ppi=441), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej (najpewniej ponownie bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD), aparat główny 12 Mpix (prawdopodobnie ten sam, co w Nexusie 5X) oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Całość ma oczywiście pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

HTC Nexus (Sailfish) w AnTuTu

HTC Nexus (Sailfish) w AnTuTu

Z poprzednich doniesień wiemy również, że Sailfish zostanie także wyposażony w czytnik linii papilarnych, NFC, 3,5 mm złącze audio, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 2770 mAh. Wiele wskazuje też, że smartfon (oraz Marlin) zadebiutują dopiero w październiku, czyli kilka tygodni po oficjalnej prezentacji Androida 7.0 Nougat przez Google.

Źródło: Weibo (AnTuTu)

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona