Oto następca Google Home. Nowy inteligentny głośnik to Google Nest

Może trudno w to uwierzyć, ale inteligentny głośnik Google Home ma już prawie cztery lata. Zaprezentowano go na konferencji w październiku 2016 roku. Przyszedł czas na jego następcę – będzie nim Google Nest.

Google Nest to już nie „odświeżacz powietrza”

Przez swoją charakterystyczną formę, Google Home było nazywane „doniczką” lub „odświeżaczem powierza”. Pękaty kształt ze ścięciem u góry nie trafił do jego następcy. Google Nest będzie prostopadłościanem o mocno zaokrąglonych krawędziach. Nie zabraknie w nim jednak diod informujących o nasłuchiwaniu urządzenia.

Google Home
Google Home

Jego konstrukcja nawiązuje stylem do tego, co Google już pokazało w głośnikach Nest Mini oraz Google Home Max. Jego możliwości muzyczne będą zbliżone do tego drugiego modelu, wyposażonego w dwa głośniki niskotonowe oraz dwa wysokotonowe.

Oprócz tego urządzenie będzie można łączyć w pary. Pokazano to na krótkim filmie, który został wysłany do niektórych redakcji technologicznych w USA. Poniższy pochodzi od 9to5google.

Z materiału można także wywnioskować, że Google Nest będzie dostępny w kilku kolorach: szarym, stalowym i różowym.

Google Nest na zdjęciach

Oprócz materiałów prosto z biura PR Google, w sieci można natknąć się na fotografie mające swoje źródło w bazie danych japońskiego regulatora certyfikującego sprzęty elektroniczne dopuszczane do sprzedaży w kraju. Są poglądowe, więc finalna wersja Google Nest może różnić się od tej ze zdjęć.

Spodziewamy się, że Google Nest zostanie zaprezentowany razem ze smartfonem Google Pixel 5, na zbliżającej się jesiennej konferencji giganta z Mountain View.