Google Nest Mini (źródło: Google)

Google Nest Mini to nowy, mały głośnik z Asystentem Google

Głośniki Google Home nie są oficjalnie dostępne w Polsce i na razie nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Szkoda, bowiem producent zaprezentował dziś nową generację najmniejszej wersji, Google Nest Mini, a przy okazji też nowy router Google Nest WiFi wraz z Google Nest WiFi Points.

Google Nest Mini to bezpośredni następca Google Home Mini, który zadebiutował w październiku 2017 roku, czyli dwa lata temu. W międzyczasie Google zdecydowało się przebrandować wszystkie swoje urządzenia z segmentu smart home z „Google Home” na „Google Nest„, ponieważ już w 2014 roku przejęło markę Nest.

Reklama

Google Nest Mini – specyfikacja, cena

Wizualnie Google Nest Mini wygląda identycznie jak Google Home Mini. Czy to dobrze, czy nie – oceńcie sami. Najwyraźniej jednak Google uznało design swojego małego głośnika za ponadczasowy i nie zdecydowało się wprowadzić zmian w tym aspekcie.

Google Nest Mini
Google Nest Mini (źródło: Google)

W innych jednak już jak najbardziej, w końcu klienci będą oczekiwać od Google Nest Mini czegoś nowego. Najnowszy głośnik ma oferować znacznie wyższą głośność maksymalną oraz zdecydowanie lepszą jakość odtwarzanego dźwięku i wyraźniejszy bass. Dodano też trzeci mikrofon. Wiele osób doceni na pewno także fakt, że urządzenie można powiesić na ścianie dzięki przygotowanemu przez Google uchwytowi.

Warto jeszcze dodać, że Google Nest Mini nie ma 3,5 mm złącza AUX. Sugerowaną cenę nowego głośnika ustalono na 49 dolarów (równowartość ~190 złotych). Dokładnie tyle samo kosztował na start bezpośredni poprzednik.

Google Nest WiFi – specyfikacja, cena

Pierwsza generacja Google WiFi zadebiutowała w październiku 2016 roku, czyli aż trzy lata temu. To więc odpowiedni moment na wprowadzenie na rynek nowej odsłony. Jej cena jest wyższa niż poprzednia, gdyż kosztuje ona 169 dolarów. Nowością jest całkowicie odświeżony design oraz dodanie Google Nest WiFi Point, które mają pełnić rolę extenderów, tj. zwiększać zasięg sieci WiFi. Co więcej, mogą one również posłużyć jako inteligentny głośnik z Asystentem Google.

Google Nest WiFi ma umożliwiać m.in. odcięcie dostępu do internetu konkretnym urządzeniom, a także stworzenie sieci dla gości. Za pomocą dedykowanego aplikacji użytkownicy będą też mogli przeprowadzić speed test. Google Nest WiFi w zestawie z Google Nest WiFi Point ma kosztować 269 dolarów, natomiast w paczce z dwoma 349 dolarów.

Google Nest WiFi i Google Nest WiFi Point
Google Nest WiFi i Google Nest WiFi Point

Źródło: Google, Google