Google Home już nie takie samotne - właśnie dołączyły do niego Google Home Mini i Google Home Max | Tabletowo.pl

Google Home już nie takie samotne – właśnie dołączyły do niego Google Home Mini i Google Home Max

Dołącz do dyskusji 0

Spokojnie można powiedzieć, że Google Home na dobre zadomowiło się już na rynku. Jednak w ostatnim czasie zrobiło się na nim o wiele ciaśniej, ponieważ wkroczyli na niego nowi gracze (na przykład Apple ze swoim HomePod), a starzy wyjadacze wprowadzili do sprzedaży kolejne urządzenia (tutaj mam na myśli przede wszystkim Amazon). Google nie mogło więc biernie się temu przyglądać i także przygotowało swoją ofensywę w postaci Google Home Mini i Google Home Max.

Google zdecydowało się pokryć górną część Google Home Mini materiałem, który będzie jednocześnie trwały, ale też wystarczająco „przezroczysty”. Użytkownik zobaczy bowiem na górze cztery diody i obsłuży go pojedynczymi tapnięciami w środek. Dostępne będą trzy kolory: czerwony, szary i czarny. Jako ciekawostkę dodam, że producent zdradził, że przeanalizował mnóstwo odcieni czerwieni, żeby znaleźć i wybrać ten – jego zdaniem – idealny.

Google Home Mini

Cenę Gogole Home Mini ustalono na 49 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się w sklepach 19 października, ale sama przedsprzedaż wystartuje już dziś. Kupić go będzie można we wszystkich krajach, w których dostępny jest też Google Home (m.in. Stany Zjednoczone, Australia, Japonia, Niemcy, Francja).

Google Home Mini pod względem funkcjonalności jest podobny do Google Home: można wydawać mu polecenia, można też wykonywać za jego pośrednictwem połączenia, ustawiać przypomnienia, sterować sprzętami z segmentu smart home itd. Sercem urządzenia jest oczywiście Asystent Google, który potrafi komunikować się m.in. po angielsku, francusku, niemiecku i japońsku.

Kolejną nowością jest Google Home Max. Ma dwa 4,5″ woofery i zapewnia o wiele lepsze i mocniejsze audio niż Google Home. Jest też wyposażone w technologię, która rozpoznaje natężenie dźwięku dookoła i dostosowuje głośność odtwarzanego dźwięku do aktualnych warunków.

Ciekawostką jest, że sprzęt rozpoznaje głos użytkownika i jeżeli ten powie, żeby odtworzyć jego ulubioną playlistę, Google Home Max będzie wiedział, kto do niego mówi i uruchomi odpowiednią muzykę.

Google Home Max

Cenę Google Home Max ustalono na 399 dolarów. Urządzenie trafi do sprzedaży w grudniu, w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych. Później jednak ma się pojawić również na innych rynkach. Szczegóły na temat dostępności producent poda zapewne na początku 2018 roku.

Polecamy również:

Asystent Google i Google Home już wkrótce zaoferują sporo nowych funkcji

Google Pixelbook – Chromebook z wysokiej półki prosto od samego Google

Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL oficjalnie. Niestety, nie będzie ich w Polsce

Google prezentuje: odświeżony zestaw Daydream View, słuchawki Pixel Buds i kamerkę Google Clips

Źródło: Google

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona