Google Meet w Gmailu. (fot. Google)

Google Meet trafia do Gmaila na Androidzie i iOS

Nie trzeba będzie instalować oddzielnej aplikacji. Google wprowadza komunikator Meet do Gmaila.

Reklama

Google próbuje zwiększyć popularność Meet

Firma z Mountain View ma w portfolio wiele usług, które przyciągnęły miliony użytkowników i są tymi najpopularniejszymi na rynku. Mimo ogromnego doświadczenia w tworzeniu oprogramowania i jednych z najlepszych programistów na świecie, do listy wspomnianych usług nigdy nie dołączył żaden komunikator stworzony przez Google.

Owszem, komunikatory Google przyciągały pewną grupę użytkowników, ale nigdy nie nawiązały walki z Messengerem czy WhatsAppem. Nie pomogła nawet ich promocja w innych usługach czy instalowanie na prawie każdym urządzeniu z Androidem.

Reklama
Google Meet w aplikacji Gmail. (fot. Google)

Google najwidoczniej nie zamierza się poddawać i tym razem próbuje nawiązać walkę z Zoomem i innymi komunikatorami do prowadzenia grupowych wideokonferencji. W tym celu, Google Meet zaczyna być wdrażany w mobilnej aplikacji Gmail.

Google Meet także w Gmailu na smartfonach

Usługa wideokonferencji Google Meet, która była oferowana wyłącznie klientom korporacyjnym i edukacyjnym w ramach G Suite, w kwietniu została udostępniona za darmo dla wszystkich zainteresowanych. Oczywiście głównym celem było przyciągnięcie i uzależnienie nowych użytkowników. Firma z Mountain View zauważyła rosnącą popularność komunikatorów w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i postanowiła to wykorzystać do spopularyzowania własnej usługi.

Google Meet wcześniej pojawił się w webowej wersji Gmaila na bocznym pasku. Dzięki temu możliwe jest rozpoczęcie lub dołączenie do spotkania bezpośrednio z ekranu poczty. Natomiast teraz firma poinformowała, że podobne rozwiązanie będzie wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni również w aplikacji Gmail, zarówno na Androidzie, jak iOS.

Nowa karta Meet w Gmailu. (fot. Google)

Nowa karta Meet w Gmailu może okazać się wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników komunikatora. Nie trzeba już bowiem instalować oddzielnej aplikacji. Z drugiej strony, dla wielu osób korzystających tylko z Gmaila będzie to kolejna, zbędna funkcja.

Jak już wspomniałem, Google chce wykorzystać wysoką popularność Gmaila, aby zwiększyć bazę użytkowników komunikatora Meet. Nie jestem przekonany do takiego podejścia. Po pierwsze, w Google Play i App Store dostępna jest dedykowana aplikacja. Po drugie, Meet raczej nie jest funkcją wyczekiwaną przez większość osób korzystających z Gmaila na smartfonie.

Reklama