(fot. Mateusz Budzeń)

Niewielka zmiana w Google Chrome usprawni poruszanie się po panelu ustawień

Dopiero co pod koniec kwietnia pisaliśmy o wprowadzeniu ciemnego motywu w Chrome w wydaniu na Windowsa, a Google już szykuje kolejną nowość dla użytkowników swojej przeglądarki internetowej. Testowy Chrome otrzymał właśnie uprawniony panel ustawień.

Reklama

Google Chrome z odświeżonym wyglądem ustawień

Przyzwyczailiście się do obecnego panelu ustawień w Google Chrome? Jeśli tak, to nie powinniście obawiać się nadchodzących zmian. Firma nie zamierza przeprowadzać rewolucji, a wyłącznie wyciągnąć najważniejsze opcje na pierwszy plan. Celem jest najpewniej zwiększenie intuicyjności i sprawności poruszania się po ustawieniach przeglądarki.

W testowanej wersji Chrome’a z kanału Canary wyciągnięto na wierzch kategorie ustawień, które aktualnie dostępne są w wysuwanym menu z lewej strony. Pozwalają one szybciej przełączyć się do konkretnego zbioru opcji, a także zyskać sprawniejszy dostęp do ustawień zaawansowanych.

Nowy wygląd panelu ustawień w Google Chrome. (fot. ghacks.net)

Nie jest to duża zmiana, ale dla wielu osób może odczuwalnie wpłynąć na poruszanie się po opcjach przeglądarki. Tym bardziej, że aktualny dostęp do kategorii ustawień jest mało intuicyjny i część użytkowników nie wie o wysuwanym menu. Należy mieć na uwadze, że w Chrome Canary nowy panel widoczny jest wyłącznie, gdy okno przeglądarki jest odpowiednio duże. Jeśli okno zostanie zmniejszone, to panel automatycznie zniknie.

Panel, oprócz szybkiego dostępu do ustawień autouzupełniania czy wyglądu, zawiera także linki do menu wszystkich zainstalowanych rozszerzeń i ekranu informacji o przeglądarce. Co ciekawe, panel ustawień Chrome’a po wprowadzeniu opisywanych zmian nieznacznie zbliża się do ekranu opcji w nowym Edge’u. Nie można jednak mówić o skopiowaniu wyglądu, bowiem różnice są zauważalne, a Google po prostu wyciągnął na pierwszy plan wcześniej ukryte przyciski.

Google ulepsza Chrome’a również na Androidzie

Niewielka nowość, która również może zwiększyć komfort używania przeglądarki, testowana jest w wersji na Androida. Google eksperymentuje z funkcją pobierania nowych wersji bez odwiedzania Sklepu Play. Aktualizacja wygląda podobnie, jak w przypadku Chrome’a na komputery. Należy jednak zaznaczyć, że po prostu użytkownik nie jest przenoszony do okna sklepu z aplikacjami, ale wszystkie potrzebne pliki i tak pobierane są z serwerów Google Play.

źródło: gHacks