Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Band 5 (źródło: Xiaomi)

Globalna premiera Xiaomi Mi Band 5 już w lipcu

Oficjalna premiera Xiaomi Mi Band 5 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych Czytelników, co – szczerze mówiąc – niespecjalnie nas zaskoczyło, ponieważ wszystkie ostatnie artykuły na jej temat były bardzo chętnie przez Was czytane. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje premiery wersji globalnej tej opaski – producent zapowiedział, że zostanie ona zaanonsowana już w przyszłym miesiącu.

Reklama

Xiaomi Mi Band 5

Nowa opaska Xiaomi na pierwszy rzut oka niewiele różni się od Xiaomi Mi Band 4, ale w rzeczywistości oferuje znacznie więcej od swojej poprzedniczki. Po pierwsze, Xiaomi Mi Band 5 ma nie tylko większy (1,1 ” vs 0,95″), ale też nieco jaśniejszy (450 vs 400 nitów) ekran.

Po drugie, opaska oferuje funkcję pomiaru poziomu saturacji krwi tlenem i możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego u kobiet, a także PAI (Personal Activity Intelligence), czyli algorytm, który analizuje, jak bardzo użytkownik powinien być aktywny, aby utrzymał zdrowie.

Reklama

Nie mniejszą nowością jest też nowy sposób ładowania – już nie trzeba wyjmować pastyki z opaski, aby naładować baterię, tylko wystarczy podpiąć niewielką końcówkę do złącza magnetycznego.

Na deser zostawiłem moduł NFC, który jest opcjonalny, bowiem Xiaomi Mi Band 5 występuje w dwóch wersjach. Jeśli dobrze pójdzie, użytek zrobią z niego również klienci spoza Chin, gdyż jest szansa na obsługę płatności zbliżeniowych.

Xiaomi Mi Band 5 – wersja globalna

Chociaż nowa opaska nie wprowadza rewolucyjnych zmian względem poprzednika, to nowości mimo wszystko jest całkiem sporo i są one dość istotne. Ja już nie mogę doczekać się, kiedy wymienię Mi Banda 4 na Mi Band 5. Możliwe, że zrobię to już wkrótce.

Xiaomi oficjalnie zapowiedziało bowiem, że zaanonsuje wersję globalną swojej nowej opaski w przyszłym miesiącu. Producent ujawnił też, że będzie się ona nazywać Mi Smart Band 5.

Xiaomi Mi Smart Band 5 sport smart fitness band
Xiaomi Mi Smart Band 5 (źródło: @Xiaomi)

Bardzo możliwe, że Xiaomi Mi Smart Band 5 zadebiutuje w Polsce na przełomie lipca i sierpnia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Xiaomi Mi Band 4.

Zagadką pozostaje jednak, czy do Europy trafi zarówno wersja bez, jak i z modułem NFC. Jeśli obie, to istnieją szanse, że Xiaomi zapewni współpracę z kartami Mastercard, dzięki czemu posiadacze Xiaomi Mi Smart Band 5 mogliby wykorzystywać opaskę do płacenia za zakupy. Na razie nie jest to jednak przesądzone.