Gionee W909 z MediaTekiem Helio P10 i 4 GB RAM na horyzoncie | Tabletowo.pl

Gionee W909 z MediaTekiem Helio P10 i 4 GB RAM na horyzoncie

Dołącz do dyskusji 0

Gionee ani myśli zwalniać tempa. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej „płodnych” w ostatnim czasie marek, bowiem tylko w grudniu zadebiutowały trzy nowe modele z serii M5 Marathon – Lite, Plus oraz Enjoy. W tym samym miesiącu w TENAA pojawił się Gionee F105. Teraz natomiast Geekbench donosi nam o kolejnym smartfonie tego producenta.

Aktualnie ukrywa się on pod nazwą kodową W909 – to akurat standard, że marka nie podaje od razu (a jeśli już, to bardzo rzadko) finalnej nazwy urządzenia. Benchmark zdradził małą, aczkolwiek istotną część specyfikacji tego modelu. Dzięki temu wiadomo, że szykuje się świetny średniak, a być może nawet coś na kształt flagowca.

Dlaczego? Otóż Gionee W909 został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10 (będzie to więc jeden ze stu smartfonów z tym układem, jakie zadebiutują w 2016 roku) o częstotliwości taktowania 1,8 GHz i aż 4 GB RAM. Taki zestaw pozwolił mu uzyskać 818 punktów w teście pojedynczego rdzenia i 3103 punktów w teście multi-core.

Gionee W909

Dla niektórych mankamentem może okazać się „przestarzała” wersja systemu operacyjnego Android, czyli 5.1 Lollipop. Oczywiście istnieje (dosłownie) cień szansy, że ostatecznie Gionee W909 zadebiutuje z Androidem 6.0 Marshmallow, to ja niestety bym na to nie liczył. Mimo że od daty premiery najnowszej wersji OS-u Google upłynęły już ponad trzy miesiące, to wciąż producenci masowo decydują się na „lizaka”.

Przyznam, że z niecierpliwością czekam na kolejne informacje o Gionee W909. Mam nadzieję, że Chińczycy nie popsują dobrego pierwszego wrażenia i zaprezentują naprawdę ciekawy smartfon ze świetną specyfikacją.

Źródło: Geekbench

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona