RAMdzilla – Gamingowy Asus ROG Phone 5 dostanie nawet 18 GB RAM-u!

Wydawałoby się, że wyścigi producentów smartfonów na jak największą ilość RAM-u się zakończyły po tym, jak najmocniejsze modele zyskiwały nawet 16 GB pamięci operacyjnej. Gdzie tam! Czas na Asusa ROG Phone 5!

Reklama

RAM już nie jest już najważniejszy

W czasach, gdy nawet budżetowe smartfony zyskują po 4 GB RAM, a standardem we flagowcach jest 8 GB lub 12 GB RAM, producenci nagle przestali przekrzykiwać się specyfikacjami urządzeń podczas branżowych pokazów. Teraz najważniejsze wydają się być możliwości fotograficzne i to, czy sprzęt ma wystarczająco silny zoom optyczny.

Trochę inaczej jest ze smartfonami gamingowymi. W tej kategorii urządzeń, aparaty nigdy nie grały pierwszych skrzypiec. Bardziej istotne było to, czy topowy procesor ma dobre chłodzenie, a bateria wytrzyma długie mecze w PUBG. Najnowszy Asus ROG Phone 5 będzie błyszczał jeszcze pod jednym względem – jego najwyższa wersja zostanie wyposażona w 18 GB RAM.

18 GB RAM w smartfonie

Tak jest – nadchodzi ten czas. Czas, w którym zaprezentowany zostanie pierwszy smartfon z 18 GB RAM. Na co komu tyle pamięci operacyjnej? To wiedzą chyba tylko osoby odpowiadające za planowanie wersji sprzętowych nowego Asusa ROG Phone 5. Tak czy siak, będzie to z pewnością urządzenie wyjątkowe.

Auss ROG Phone 5 w Geekbench (fot. MySmartPrice)

Osobiście niespecjalnie przejmuję się tym, czy ROG Phone 5 będzie miał 12 GB czy 18 GB RAM. Bardziej interesuje mnie fakt, że smartfon ten zyska dodatkowy wyświetlacz na pleckach urządzenia. Tego typu „świecidełka” zawsze robiły na mnie wrażenie. W wydaniu gamingowym może to wyglądać całkiem nieźle.

O nowym smartfonie Asusa wiemy już co nieco. Ba, DxOMark zdążyło zrecenzować jego możliwości audio i podobno są doskonałe. Jak przystało na kieszonkowego potwora, na pokładzie znajdzie się także flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888, baterię 6000 mAh i zaawansowane technologie wspierające graczy. Czekamy!

Asus ROG Phone 5 (fot. DxOMark)