Asus ROG Phone 3

Ten gamingowy smartfon nawet jeszcze nie miał premiery, a DxOMark już zdradziło jego wygląd

To chyba nie zdarza się zbyt często. Asus ROG Phone 5 jeszcze nie został zaprezentowany światu, a już opublikowano recenzję jego możliwości muzycznych, zdradzono wygląd i część specyfikacji!

Dziwny sposób na reklamę smartfona

DxOMark, które zajmuje się między innymi badaniem fotograficznego potencjału smartfonów, od jakiegoś czasu sprawdza je także pod kątem muzycznym i możliwości rejestracji dźwięku. Recenzje audio nie są może tak poczytne jak te dotyczące jakości zdjęć i wideo, ale – jak się okazuje – mogą być źródłem przedpremierowych informacji o urządzeniach.

Asus ROG Phone 5 ma zostać zaprezentowany 10 marca. Teoretycznie, przy tak sporym zapasie czasu do premiery, nie powinniśmy wiedzieć o nim zbyt dużo. A tu proszę – DxOMark publikuje recenzję audio tego urządzenia, zdradzając jego wygląd.

Ponieważ test opublikowano już kilka dobrych godzin temu, zgadujemy, że jest to jakiś element kampanii reklamowej, podsycającej nastrój oczekiwania na produkt. Forma dziwna, a czy skuteczna – to się okaże.

Co o ROG Phone 5 zdradziło DxOMark?

Jak dotąd, dysponowaliśmy zdjęciami Asusa ROG Phone 5 o bardzo słabej jakości i jednym filmem, nagrywanym krzesłem. DxOMark przyszło nam z pomocą, dzięki czemu możemy bliżej przyjrzeć się detalom obudowy urządzenia.

(fot. DxOMark)

Przede wszystkim potwierdza się to, że nowy gamingowy Asus będzie dysponował dodatkowym wyświetlaczem na pleckach smartfona. Co prawda nie wydaje się być tak duży i pełnić tych samych funkcji co ekran w Xiaomi Mi 11 Ultra, ale i tak prawdopodobnie będzie w stanie wyświetlać powiadomienia. Co więcej, część tylnego panelu najwyraźniej stanowi siatka dodatkowego wyświetlacza. Możliwe, że zobaczymy na nim logo ROG (jak powyżej), a może nawet animowane GIF-y.

Napis pod zestawem trzech aparatów sugeruje, że przynajmniej jeden będzie korzystał z 64-megapikselowej matrycy. Na jednej z krawędzi odznacza się czerwony przycisk – być może spust migawki lub skrót do otworzenia ustawień trybu gry.

Przód urządzenia wolny jest od notcha – zamiast tego smarfon ma nieco szerszą ramkę górną, która skrywa w sobie aparat do selfie oraz jeden z dwóch frontowych głośników. DxOMark jest zdania, że ROG Phone 5 ma najlepszą jakość dźwięku ze wszystkich smartfonów. Wpływ na tę ocenę miała też dostępność portu słuchawkowego.

Poza tym DxOMark potwierdza, że w środku smartfona drzemie potężny procesor Qualcomm Snapdragon 888, zresztą – jak na prawdziwego flagowca przystało.

To tyle z potwierdzonych wieści. Te nieoficjalne zdradzają, że Asus ROG Phone 5 dostanie baterię o pojemności 6000 mAh z ładowaniem 60 lub 65 W.