Następny Asus ROG Phone dostanie specjalny wyświetlacz na tylną obudowę. Tylko kto z tego będzie korzystać?

Wiadomości o nowym gamingowym smartfonie Asusa zaczynają ostatnio spływać coraz częściej, co sugeruje jego zbliżającą się premierę. W sieci pojawił się nawet film, na którym możemy zobaczyć ROG Phone 5, z intrygującym dodatkowym ekranem.

Tak jest – ROG Phone 5, a nie ROG Phone 4

Okazuje się, że Asus przeskoczy jedną cyferkę w numeracji i nazwie swój następny smartfon ROG Phone 5. Po ROG Phone 3 spodziewalibyśmy się raczej „czwórki”, ale producent najwyraźniej wolał ominąć cyfrę, która w kulturach Wschodu przedstawiana jest jako pechowa.

smartfon Asus ROG Phone 3 smartphone
Asus ROG Phone 3 (źródło: Asus)

Inne informacje, jakie mamy o tym telefonie, pozostają bez zmian. Niedługo po premierze procesora Qualcomm Snapdragon 888 zyskaliśmy pewność, że trafi on także do nowego gamingowego Asusa. Bateria smartfona ma pozostać niezmieniona – będzie to wciąż niezawodne 6000 mAh, ładowane jednak szybciej, z mocą 60 lub 65 W.

Jednak chyba najbardziej istotnym przeciekiem jest to, że urządzenie zyska niezwykłą obudowę, z niewielkim wyświetlaczem na pleckach.

Asus ROG Phone 5 (fot. MySmartPrice)

Dodatkowy wyświetlacz na tylnej obudowie

Redakcja MySmartPrice natknęła się na film, przedstawiający Asusa ROG Phone 5. Nad sporym ekranem widoczna jest ramka z ukrytą weń kamerą. Na lewej krawędzi urządzenia, w jego dolnej części, widać też jaskrawy przycisk o niewiadomym przeznaczeniu. Najciekawszy jest jednak tył smartfona. Zauważamy tam potrójny zestaw aparatów, a na środku panelu, niewielki wyświetlacz dodatkowy.

Ekranik będzie potrafił wyświetlać ikony powiadomień. Na filmie prezentowane jest na przykład, jak zareaguje on na sytuację, gdy do użytkownika będzie chciał się ktoś dodzwonić.

Trudno na tym etapie wypowiadać się o funkcjonalności takiego rozwiązania. Osobiście niezwykle rzadko kładę smartfon płasko na wyświetlaczu, a tylko wtedy powiadomienia na małym ekranie ROG Phone 5 byłyby widoczne. W roli sygnalizatora otrzymanych wiadomości w moim odczuciu znacznie lepiej sprawdzają się kolorowe diody LED, komunikaty Always On Display albo funkcja podświetlania krawędziowego, znana ze smartfonów Samsunga. Obawiam się więc, że nowość Asusa nie przyjmie się zbyt dobrze i w ROG Phone 6 dodatkowego wyświetlacza już nie zobaczymy.

Premiera Asusa ROG Phone 5 odbędzie się w marcu lub kwietniu 2021 roku.