Reklama

Games with Gold na sierpień. Dobre, jeśli lubicie starocie i Transformersy

Poznaliśmy gry, które w sierpniu otrzymają do pobrania abonenci Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass Ultimate. Posiadacze konsol Xbox One będą mogli zagrać w cztery tytuły.

Reklama

Games with Gold na sierpień

W lipcu Microsoft przerwał kiepską passę, jeśli chodzi o gry udostępniane w Games with Gold. Ani w maju, ani w czerwcu nie było pozycji, które mogłyby wywołać jakiekolwiek poruszenie wśród osób posiadających konsole Xbox. Dopiero pierwsze dni wakacji przyniosły materiał do „poważnej” gry w postaci niezłego WRC 8 oraz klasycznego Saints Row 2. W sierpniu Microsoft znów miesza nowe ze starym.

Dwie gry będą dostępne wyłącznie dla graczy z Xbox One, a dwie następne – dla posiadaczy Xboksa 360 oraz Xboksa One, dzięki wstecznej kompatybilności. Będą to:

  • Portal Knights (Xbox One) – dostępne przez cały sierpień
  • Override: Mech City Brawl (Xbox One) – dostępne od 16 sierpnia do 15 września
  • MX Unleashed (Xbox 360, Xbox One) – dostępne od 1 do 15 sierpnia
  • Red Faction 2 (Xbox 360, Xbox One) – dostępne od 16-31 sierpnia

Szczypta nowości dla Xbox One, a dla Xbox 360 – skansen

Portal Knights to połączenie gry surwiwalowej oraz RPG-a, okraszony dużą ilością kraftingu. Nie można odeprzeć wrażenia, że twórcy pozostawali pod mocnym wpływem Minecrafta, choć kolorowa stylistyka jest znacznie przyjemniejsza w odbiorze niż dzieło Mojang Studios.

Override: Mech City Brawl jest grą odrobinę młodszą. Jeśli jesteśmy fanami Transformersów, a w wolnych chwilach nucimy sobie muzyczny motyw przewodni z Pacific Rim, nie ma opcji, żeby premiera tego tytułu nas ominęła. Walki gigantycznych robotów na miejskich arenach i w kosmosie – to praktycznie cały opis gry.

Kolejne dwie produkcje to coś dla starych wyjadaczy. Zarówno MX Unleashed jak i Red Faction 2 miały swoje premiery na pierwszym Xboksie. W Polsce zwłaszcza FPS jest zapewne lepiej znany dzięki swojej wersji na PC. Niektórym zapadł w pamięć głównie przez antagonistę o nazwisku sugerującym nadbałtyckie korzenie – Victor Sopot.

Jak widać szału nie ma, ale tragedii chyba też nie. Ot, Games with Gold w całej okazałości.