Zainteresowanie składanymi smartfonami coraz wyższe. Samsung pierwszym beneficjentem

Nie minęło dużo czasu od premiery najnowszych składanych Samsungów, czyli Galaxy Z Flip 4 oraz Galaxy Z Fold 4, a firma ogłasza sukces związany z tymi składanymi modelami. O co chodzi? Oczywiście o wyniki sprzedażowe, które – według producenta – są doskonałe.

Lepsi od poprzedników

Podczas konferencji prasowej na targach technologicznych IFA 2022 w Berlinie, Benjamin Braun – dyrektor ds. marketingu w Samsung Europe, pochwalił się bardzo ogólnymi wynikami sprzedażowymi nowych modeli składanych Samsungów. Niestety, nie spodziewajcie się konkretnych liczb – te nie padły, choć bardzo byśmy chcieli ;)

Braun powiedział, że firma podwaja liczbę dostaw modeli Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4 na rynek, ponieważ pierwsze wyniki sprzedażowe nowych produktów osiągnęły najwyższy w historii poziom w Europie. A warto przypomnieć, że oba modele trafiły do sprzedaży w naszej części kontynentu, w tym w Polsce, dosłownie chwilę temu – 26 sierpnia.

Samsung Galaxy Z Flip 4
(fot. tabletowo)

Benjamin Braun dodał również, że większą popularnością wśród kupujących cieszy się model Galaxy Z Flip 4. Różnica między nim, a Galaxy Z Fold 4, nie jest już jednak tak duża, jak w przypadku poprzedniej generacji tych modeli. Na każde 4 sprzedane Galaxy Z Fold 4 przypada 6 sprzedanych Galaxy Z Flip 4 (w poprzedniej generacji ten stosunek wynosił 3:7).

samsung galaxy z fold 4
(fot. tabletowo)

Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4 to droga przyjemność

Ile trzeba zapłacić za składane modele Samsunga w naszym kraju? Galaxy Z Fold 4 kosztuje 8399 złotych – za wersję z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Za wersję z pamięcią na dane powiększoną do 512 GB trzeba zapłacić już 8999 złotych, a za smartfona z 1 TB wbudowanej pamięci cena wynosi 9999 złotych. Urządzenie występuje w kolorze czarnym, zielonym i beżowym. Dostępny jest również kolor burgund, jednak można go kupić tylko na stronie producenta.

Cena Samsunga Galaxy Z Flip 4 zaczyna się od 5149 złotych za wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Za smartfon z 256 GB pamięci trzeba zapłacić 5449 złotych, a najdroższa wersja z 512 GB pamięci wbudowanej kosztuje 5999 złotych. Urządzenie występuje w kolorach: fioletowym, szarym, różowe złoto i niebieskim.

Na to, że z tej dwójki lepiej sprzedaje się Z Flip 4, z pewnością spory wpływ ma cena. W końcu za najdroższą wersję tego smartfona zapłacimy o 2400 złotych mniej niż za najtańszego Galaxy Z Fold 4.

Zainteresowanych zapraszamy – tu dostępna jest recenzja Samsunga Galaxy Z Flip 4.