Usługa podawania lokalizacji w smartwatchach Samsunga zmienia formę

Samsung Galaxy Watch 3 to jeden z najnowszych zegarków producenta elektroniki z Korei Południowej. Z jednej strony dostaje on nowe funkcje (takie jak EKG czy pomiar ciśnienia krwi), a z drugiej, usuwane są z niego inne.

Funkcja „Znajdź mój zegarek” uboższa o jedną opcję

Do tej pory, właściciele Galaxy Watch 3 mogli bez przeszkód korzystać z wszystkich zalet funkcji „Znajdź mój zegarek”. Można ją znaleźć w aplikacji Galaxy Wearable, która zarządza sparowanym ze smartfonem zegarkiem Samsunga.

Samsung Galaxy Watch 3

W scenariuszu, w którym gdzieś odłożyliśmy swój czasomierz, ale za nic w świecie nie możemy przypomnieć sobie, gdzie to było, można udać się do tej opcji „Znajdź mój zegarek”. Jeśli znajduje się blisko, smartwatch odtworzy dźwięk pomagający nam go zlokalizować. Co jednak w przypadku, gdy pozostawiliśmy urządzenie kompletnie gdzie indziej? Wtedy z pomocą przychodzi dodatkowa opcja „Pobierz lokalizację”. Wtedy może się okazać, że zostawiliśmy nasz zegarek u znajomych w kompletnie innej części miasta.

Samsung rozsyła jednak powiadomienia dla właścicieli Galaxy Watch 3, Galaxy Watch Active 2 i Galaxy Watch, że pobranie lokalizacji zegarka wkrótce nie będzie już możliwe. Skorzystamy z niego do 15 marca – później zostanie wyłączone.

Coś za coś

Co prawda Samsung wycofuje wtyczkę usługi Pobierz lokalizację, ale właściciele smartwatchy nie zostaną pozostawieni na lodzie, kiedy ich zegarek gdzieś się zawieruszy lub zostanie skradziony. Ostatnie aktualizacje oprogramowania Galaxy Watch 3 wprowadziły obsługę SmartThings Find, które oferuje praktycznie te same funkcje, co podawanie lokalizacji w aplikacji Galaxy Wearable.

Forma pomocy podczas zawieruszenia smartwatcha co prawda nieco się zmienia, ale główna zasada działania pozostaje taka sama.