Galaxy S10+, Galaxy Active2 i Galaxy Buds – kiedy smartfon nie gra pierwszych skrzypiec

Artykuł sponsorowany

Producenci starają się nas przekonywać, że kupowanie różnych urządzeń jednej marki przynosi szereg korzyści. Sęk w tym, że w wielu przypadkach nie sprowadza się to do niczego poza wspólnym logo na obudowie. A jak jest w przypadku ekosystemu Samsung? Spójrzmy jak współpracują ze sobą Galaxy S10+, Galaxy Watch Active2 i Galaxy Buds. Mamy trzy urządzenia, z czego każde w jakiś sposób można powiązać z każdym.

Galaxy S10+ to smartfon, który wciąż przyciąga

Samsung Galaxy S10+ zadebiutował prawie rok temu – wystarczy wspomnieć, że już tuż za rogiem (11 lutego) jest premiera jego następcy. Nie oznacza to jednak, że w 2020 nie warto się nim zainteresować.

Jako ostatni z flagowców producenta ma 3.5 mm jacka audio, a to – mimo coraz lepszej jakości bezprzewodowej transmisji audio – dla miłośników dobrego brzmienia istotna kwestia. Pozostając w temacie – ma też rewelacyjne głośniki stereo, które Kuba bardzo mocno chwalił w naszej recenzji Galaxy S10+.

Do tego jego podzespoły nadal prezentują się atrakcyjnie. Wciąż ma świetny ekran Super AMOLED 6,4″ o rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, a także zestaw aparatów (w tym ultraszerokokątny i tele), którymi można zrobić świetne zdjęcia.

Na pokładzie Galaxy S10+ nie zabrakło też dual SIM i pełnego zaplecza komunikacyjnego, z NFC na czele. Jego cena już zmalała, a z racji zbliżającej się premiery następcy, wkrótce powinien stać się jeszcze atrakcyjniejszym wyborem.

Jedną z funkcji, w jaką wyposażono Galaxy S10+, jest ładowanie zwrotne i to na nim skupię Waszą uwagę w pierwszej kolejności.

Wireless PowerShare

Wireless PowerShare to mało popularne rozwiązanie, o którym odnoszę wrażenie, że niewiele się mówi. Jest to ładowanie zwrotne, umożliwiające awaryjne zasilenie energią innego smartfonu obsługującego ładowanie indukcyjne lub… akcesoriów Samsung, w tym Galaxy Watch Active2 i Galaxy Buds.

Specjalnie użyłam słowa “awaryjne”, bo ładowanie zwrotne jest wolniejsze niż standardowe ładowanie indukcyjne. Mimo wszystko jednak przydaje się, gdy np. zapomnimy na kilkudniowy wyjazd ładowarki dedykowanej do zegarka. W przypadku Budsów problem ten został wyeliminowany – można je ładować ładowarką dołączaną do Galaxy S10+, ze względu na obecność USB typu C w etui.

Warunek działania Wireless PowerShare jest jeden: poziom naładowania telefonu musi być wyższy niż 30%. Warto też zaznaczyć, że ładowanie zwrotne jest możliwe również wtedy, gdy Galaxy S10+ podłączony jest do źródła zasilania.

Słuchaj muzyki bez telefonu w pobliżu

Jeśli lubicie aktywność fizyczną na przykład na świeżym powietrzu i nie chcecie martwić się o to, gdzie schować smartfon lub po prostu nie lubicie go ze sobą taszczyć na krótsze czy dłuższe wybieganie, jest rozwiązanie tego problemu.

Z pomocą przychodzi nam Galaxy Watch Active2, który umożliwia między innymi pobranie playlist ze Spotify (trzeba mieć wersję Premium) i odsłuchiwanie ich przez podłączone do zegarka słuchawki Galaxy Buds – a to wszystko bez konieczności posiadania dostępu do internetu.

Wystarczą trzy kroki:

  • podłączacie słuchawki do zegarka,
  • łączycie konto Spotify na zegarku z kontem Spotify na telefonie,
  • pobieracie na zegarek wybrane playlisty

i gotowe!

Na koniec oczywistość: Galaxy S10+ i akcesoria

Na sam koniec zostawiłam kwestię współpracy smartfonu z akcesoriami, ale to jest tak oczywiste, że z szacunku do Was chyba nie ma większego sensu opisywania tego szerzej.

Samsung Galaxy S10+ działa bowiem bezproblemowo z zegarkiem Samsung Galaxy Watch Active2 – wystarczy go podłączyć przez aplikację Galaxy Wearable. Dokładnie analogicznie jest w przypadku słuchawek Samsung Galaxy Buds.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie smartfonu, słuchawek lub zegarka – jestem do Waszej dyspozycji w komentarzach.

Wpis powstał przy współpracy z Samsung