Galaxy Note 7 Edge ma mieć nie tylko obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, ale i podwójny aparat

Zamieszanie wokół następcy Galaxy Note 5 jest w ostatnim czasie nad wyraz duże i każdy, kto na bieżąco nie śledzi najnowszych doniesień, z pewnością się pogubi. Zwłaszcza, że właśnie pojawia się następne, które jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Reklama

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Samsung może zrezygnować z prezentacji Galaxy Note 6, przez co bezpośrednim następcą Galaxy Note 5 ma być Galaxy Note 7. Tak, postanowiono w końcu „zrównać” numerację serii Galaxy SGalaxy Note, aby dana cyferka (w tym przypadku siódemka) opisywała wszystkie tegoroczne flagowce.

To jednak jeszcze nie koniec rewelacji. Pojawiła się bowiem inna plotka, sugerująca, że Galaxy Note 7 (wówczas jeszcze Galaxy Note 6) zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Ostatnio potwierdziła to nawet Zauba, która zarejestrowała transport metalowych masek, przeznaczonych do modelu o oznaczeniu kodowym SM-N935G.

Teraz dostajemy nie tylko kolejne potwierdzenie, że Galaxy Note 7 Edge pojawi się na rynku, ale w dodatku będzie miał nie jeden, a dwa aparaty na pleckach. Za ich dostarczenie ma odpowiadać Samsung Electro-Mechanics (SEMCO), co wskazuje na to, że Koreańczycy zastosują w 100% autorską konstrukcję (choć zapewne nie zrezygnują z technologii Dual Pixel, którą zastosowano w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge).

Jak wspomniałem na początku, wokół następcy/następców Galaxy Note 5 jest obecnie bardzo duże zamieszanie i momentami trudno już ocenić wiarygodność poszczególnych przecieków. Ten, o podwójnym module aparatu, wydaje się z jednej strony prawdopodobny, ponieważ rozwiązanie to stosuje coraz większa liczba producentów, m.in. LG, Huawei i Honor. Z drugiej natomiast podobne plotki słyszeliśmy już w kontekście Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, a ostatecznie „wyszły” one z fabryk z pojedynczym aparatem.

Źródło: ZOL, Phone Arena (grafika wyróżniająca)