Ważne

Samsung może zrezygnować z prezentacji Galaxy Note 6

Zamiast niego ma od razu zadebiutować Galaxy Note 7 i to z obustronnie zakrzywionym ekranem

Już od ponad trzech miesięcy regularnie docierają do nas przecieki na temat Galaxy Note 6 (pierwszy jeszcze przez targami MWC 2016 w Barcelonie). Powoli tworzyliśmy sobie obraz tego urządzenia, dodając coraz to nowsze “elementy”, jak autofokus na podczerwień, port USB Typu C czy skaner tęczówki oka. Tymczasem okazuje się, że smartfon nie pojawi się na rynku.

Zamiast niego, Samsung ma zaprezentować… Galaxy Note 7. Tak, dobrze przeczytaliście. Koreańczycy chcą “przeskoczyć” jeden numer i następcę Galaxy Note 5 opatrzyć nie “szóstką”, a “siódemką”. Choć wydaje się to szaleństwem, to w rzeczywistości w tym szaleństwie jest metoda. I to nie byle jaka.

Samsung chce bowiem “zrównać” numerację serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Zapytacie: Dlaczego? Po co? Otóż tęgie głowy w centrali doszły do wniosku, że niektórzy klienci mogą pomyśleć, że Galaxy Note 6, mimo że najnowszy, jest “gorszy” od tegorocznych flagowców, opatrzonych “siódemką”. Możecie na taką argumentację zrobić wielkie oczy, ale prawda jest taka, że promowany intensywnie Galaxy S7 potrafi się “wryć” w ludzką świadomość i konsumenci mogą kojarzyć tę cyfrę z czymś najnowszym. A Galaxy Note 6 nie “wpasuje” się w wyuczoną analogię, czyli, że 7=the best.

When Galaxy Note 6 that has its model number lower than Galaxy S7, which is the newest model, is released, it can give out a feeling that it is an outdated phone. It is known that Samsung Electronics has made the numbers same to unify a premium image.

To jednak nie koniec rewelacji. Kolejną jest fakt, że Galaxy Note 6 Galaxy Note 7 ma zostać wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy, że Samsung rozważa takie posunięcie. Dodatkowo dłuższe boki panelu tylnego również mają być zaoblone, tak samo, jak ma to miejsce w Galaxy Note 5 – wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszy i najpewniejszy chwyt.

Mówi się też, że produkcja Galaxy Note 6 Galaxy Note 7 ma ruszyć w połowie lipca, a Samsung zaprezentuje go oficjalne na początku lub w połowie sierpnia (to ostatnie pokrywa się też z wcześniejszymi doniesieniami).

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 5

Źródło: etnews

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Jak dla mnie taka argumentacja brzmi logicznie :P

 • typs

  W przyszłym roku ma się pojawić smartfon Samsunga z elastycznym ekranem. Seria X. Jak najbardziej high-end i ultra-premium. Ciekawe jak go dokładnie nazwą – Galaxy X, X1 czy X8?

 • niconozomu

  Czyli przyjęli strategie Apple: Nasi klienci są idiotami i tak będziemy ich traktować ;)

  • Michal

   No ale mają rację. 90% społeczeństwa to przecież idioci.

   • Smuteczek

    Niestey 94% :(

 • Krzysztofsf

  Ma to sens. Jesli ktos nie sledzi rynku smartfonow i decyzje podejmuje przez 15 minut w chwili gdy popsul, zgubil lub podpisuje nowa umowe, to roznica w numeracji moze zrazic go w pierwszej chwili i skierowac zainteresowanie na inny model.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona