Fujifilm Instax Mini Evo (fot. Fujifilm)

Nowy aparat Fujifilm INSTAX MINI łączy klasyczną i nowoczesną fotografię

Nowa generacja urządzeń Fujifilm INSTAX MINI wielu osobom z pewnością przywoła skojarzenia z klasyczną fotografią. Firma ma jednak pomysł, jak połączyć wywoływanie zdjęć na papierze z cyfrową rzeczywistością.

Fotografia natychmiastowa z INSTAX MINI 12

Poprzednia generacja INSTAX MINI pojawiła się na rynku w 2020 roku. Następca tamtego modelu nie wymyśla koła na nowo, zachowując lekki, pastelowy design i dodając nowe funkcje dedykowane amatorom natychmiastowej fotografii.

Do głównych możliwości aparatu, czyli trybu Close-Up oraz możliwości automatycznego dostosowania ekspozycji, dodano funkcję Parallax Correction. Za jej pomocą wizjer aparatu wyrównuje się z obiektywem podczas korzystania z trybu Close-Up, minimalizując przesunięcie obiektu na fotografii, dzięki czemu otrzymujemy lepiej wyśrodkowane zdjęcie. INSTAX MINI 12 to również dodanie opcji automatycznej kontroli lampy błyskowej, optymalizujące jakość zdjęć w przypadku zastania sceny z silnym lub słabym światłem.

Aparat natychmiastowy INSTAX MINI 12 oferuje nowy unikalny design z szeroką gamą nowych opcji kolorystycznych. Zawiera on wiele cech z poprzedniego modelu MINI 11, które pokochali nasi klienci, jak również kilka nowych usprawnień które z pewnością rozwiną doświadczenia fotograficzne naszych użytkowników. Jesteśmy zawsze zaskakiwaniu niesamowitą kreatywnością naszych klientów i nie możemy się doczekać, co stworzą dzięki MINI 12! Bing Liem, prezes działu obrazowania FUJIFILM North America
fujifilm instax mini 12 fotografia
Instax Mini 12 (Źródło: Fujifilm)

Nowa aplikacja INSTAX UP!

Wraz z premierą aparatu natychmiastowego, Fujifilm zaprezentował również aplikację INSTAX UP! Jest to darmowe oprogramowanie dedykowane użytkownikom aparatów INSTAX za pomocą którego mogą oni:

  • Skanować fotografie INSTAX i przechowywać je w jednym miejscu;
  • Segregować zdjęcia, aby można było je łatwiej znaleźć;
  • Dzielić się zachowanymi zdjęciami i albumami przez media społecznościowe lub w wiadomościach;
  • Wgrywać zdjęcia z innych aplikacji INSTAX (INSTAX MINI LINK, INSTAX LINK WIDE).
Takie rozwiązania jak INSTAX UP! sprawiają, że nasi klienci są połączeni, zaangażowani i poinformowani. INSTAX UP! umożliwi naszym użytkownikom łatwą organizację, archiwizację i dzielenie się zdjęciami INSTAX oraz pomoże im zachować ich wyjątkowe wspomnienia i zainspiruje ich do tworzenia kolejnych. Ashley Reeder Morgan, wiceprezes ds. marketingu konsumenckiego w FUJIFILM North America

Dzięki specyficznej konstrukcji i funkcjom, Fujifilm połączy nowoczesną fotografię z tradycyjną. Klasyczne, wywoływane natychmiastowo zdjęcia wylądują zcyfryzowane w chmurze, a Wy sami zdecydujecie, czy wolicie przywieźć typowy album z fotografiami na rodzinne spotkanie, czy po prostu wyślecie rodzicom link do jego wirtualnego odpowiednika.

INSTAX MINI 12 trafi na rynek w połowie marca 2023 roku w pięciu wariantach kolorystycznych: różowym, miętowym, białym, fioletowym, oraz błękitnym. Sugerowana cena wynosi 79,95 dolarów (~350 złotych). Aplikacja INSTAX UP! jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play i AppStore.