Reklama
Forza Horizon 4
źródło: microsoft.com

Forza Horizon 4 wjechała dziś na Steam! Cena może Was mocno zdziwić

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o tym, że Forza Horizon 4, czyli moim zdaniem najlepsza ścigałka zeszłej generacji, zadebiutuje po ponad dwóch latach od premiery na platformie Steam. Jak prezentują się ceny za poszczególne wersje gry?

Reklama

Forza Horizon 4 zadebiutowała na Steam

Koniec monopolu Microsoft Store w kwestii Forza Horizon 4! Wysoko oceniana gra wyścigowa od Playground Games w końcu zadebiutowała na platformie Steam, na co zapewne czekało wielu zwolenników tej platformy. Co ważne, w tej wersji gry również znajdziemy osiągnięcia, a także cross-play pomiędzy wszystkimi platformami. O wsparciu dla wielu rodzajów kontrolerów chyba nie muszę wspominać?

Na Steam znaleźć możemy Forza Horizon 4 w trzech różnych edycjach — standardowej, Deluxe i Ultimate. Te różnią się od siebie zawartością, a także ceną. Szczególnie warto zainteresować się wersją Ultimate, która zapewnia dostęp do takich dodatków, jak chociażby Fortune Island czy LEGO Speed Champions.

Cena Forza Horizon 4 może Was zwalić z nóg…

Po ponad dwóch latach od premiery spodziewałem się sporo niższej ceny Forzy Horizon 4 na Steam. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest nieco inna – poniżej możecie zobaczyć ceny każdej z trzech edycji gry:

  • Forza Horizon 4 edycja standardowa – 214,99 złotych
  • Forza Horizon 4 edycja Deluxe – 289,99 złotych
  • Forza Horizon 4 edycja Ultimate – 359,99 złotych

Nie ma co się oszukiwać – ceny są naprawdę wysokie (tym bardziej, jak za grę z 2018 roku…), choć warto zauważyć, że standardowe ceny w Microsoft Store są jeszcze wyższe.

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4 – PC

I choć wielu graczy mogłoby się zgodzić, że gra jest warta swojej ceny – z czym sam się poniekąd zgadzam – to jednak bardziej opłacalny wydaje się zakup abonamentu Xbox Game Pass, który daję nam dostęp nie tylko do FH4, ale także do wielu innych gier, zarówno na PC, jak i konsolach Xbox obydwu generacji.

Na sam koniec przypominam wymagania sprzętowe Forza Horizon 4, zarówno te minimalne, jak i rekomendowane.

Minimalne:Rekomendowane:
System operacyjny:Windows 10 version 15063.0 lub nowszyWindows 10 version 15063.0 lub nowszy
Procesor:Intel i3-4170 3,7 GHz
lub Intel i5 750 2,67 GHz
Intel i7-3820 3,6 GHz
Pamięć:4 GB RAM8 GB RAM
Karta graficzna:Nvidia 650 Ti lub AMD R7 250Nvidia GTX 970 lub Nvidia GTX 1060 3GB
lub AMD R9 290x lub AMD RX 470
Miejsce na dysku:80 GB dostępnej przestrzeni100 GB dostępnej przestrzeni