Forza Horizon 4
źródło: microsoft.com

Forza Horizon 4 wjechała dziś na Steam! Cena może Was mocno zdziwić

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o tym, że Forza Horizon 4, czyli moim zdaniem najlepsza ścigałka zeszłej generacji, zadebiutuje po ponad dwóch latach od premiery na platformie Steam. Jak prezentują się ceny za poszczególne wersje gry?

Forza Horizon 4 zadebiutowała na Steam

Koniec monopolu Microsoft Store w kwestii Forza Horizon 4! Wysoko oceniana gra wyścigowa od Playground Games w końcu zadebiutowała na platformie Steam, na co zapewne czekało wielu zwolenników tej platformy. Co ważne, w tej wersji gry również znajdziemy osiągnięcia, a także cross-play pomiędzy wszystkimi platformami. O wsparciu dla wielu rodzajów kontrolerów chyba nie muszę wspominać?

Na Steam znaleźć możemy Forza Horizon 4 w trzech różnych edycjach — standardowej, Deluxe i Ultimate. Te różnią się od siebie zawartością, a także ceną. Szczególnie warto zainteresować się wersją Ultimate, która zapewnia dostęp do takich dodatków, jak chociażby Fortune Island czy LEGO Speed Champions.

Cena Forza Horizon 4 może Was zwalić z nóg…

Po ponad dwóch latach od premiery spodziewałem się sporo niższej ceny Forzy Horizon 4 na Steam. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest nieco inna – poniżej możecie zobaczyć ceny każdej z trzech edycji gry:

  • Forza Horizon 4 edycja standardowa – 214,99 złotych
  • Forza Horizon 4 edycja Deluxe – 289,99 złotych
  • Forza Horizon 4 edycja Ultimate – 359,99 złotych

Nie ma co się oszukiwać – ceny są naprawdę wysokie (tym bardziej, jak za grę z 2018 roku…), choć warto zauważyć, że standardowe ceny w Microsoft Store są jeszcze wyższe.

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4 – PC

I choć wielu graczy mogłoby się zgodzić, że gra jest warta swojej ceny – z czym sam się poniekąd zgadzam – to jednak bardziej opłacalny wydaje się zakup abonamentu Xbox Game Pass, który daję nam dostęp nie tylko do FH4, ale także do wielu innych gier, zarówno na PC, jak i konsolach Xbox obydwu generacji.

Na sam koniec przypominam wymagania sprzętowe Forza Horizon 4, zarówno te minimalne, jak i rekomendowane.

Minimalne:Rekomendowane:
System operacyjny:Windows 10 version 15063.0 lub nowszyWindows 10 version 15063.0 lub nowszy
Procesor:Intel i3-4170 3,7 GHz
lub Intel i5 750 2,67 GHz
Intel i7-3820 3,6 GHz
Pamięć:4 GB RAM8 GB RAM
Karta graficzna:Nvidia 650 Ti lub AMD R7 250Nvidia GTX 970 lub Nvidia GTX 1060 3GB
lub AMD R9 290x lub AMD RX 470
Miejsce na dysku:80 GB dostępnej przestrzeni100 GB dostępnej przestrzeni