Fortnie - Grafika promująca drugi sezon w trzecim rozdziale
Fortnie - Grafika promująca drugi sezon w trzecim rozdziale

Fortnite pomaga Ukrainie! Nowy sezon to rekordowe wsparcie dla poszkodowanych wojną

Nie będę ukrywać: Fortnite jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych gier sieciowych. Pięcioletnie battle-royale wciąga z każdym ułamkiem nowej zawartości, a mało kiedy zwycięstwo smakuje w grach tak dobrze. Tym bardziej nie ma co się wstydzić, jeżeli Epic Games wspiera walczącą Ukrainę potężnymi kwotami z przychodów gry.

Uniwersum wszystkich gwiazd

Epic Games wczoraj ogłosiło, że od 20 marca do 3 kwietnia, wszystkie przychody z Fortnite zostaną przekazane na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Do akcji dołączył się Microsoft, który wycofał się z pobierania swojej marży w cyfrowym sklepie na ten okres. Przypomnijmy – zakupy w grze obejmują przepustki sezonowe, pakiety skórek, a także osobny tryb o ratowaniu świata.

Fortnite jest tak popularną produkcją, że najwięksi producenci gier, a także wytwórnie filmowe i muzyczne podpisują kontrakty, w których ich marki są promowane przez przedmioty w grze. Tylko w zeszłym roku, swoją obecność w battle-royale zaznaczyły Marvel Studios, DC, PlayStation czy wokalistka Ariana Grande. Takie sytuacje powodują, iż w jeden dzień Fortnite zebrał 36 mln dolarów na pomoc Ukrainie. A przypomnijmy, że to przecież zaledwie początek akcji!

Budowanie w Fortnite? Nie kojarzę

W sukcesie zbiórki humanitarnej może pomóc fakt, iż Fortnite rozpoczął właśnie kolejny sezon rozgrywek. W przepustce sezonowej, gracze będą mogli zgarnąć skórkę Doktora Strange’a, a także wielu innych postaci, przygotowanych w rebelianckim motywie. Najważniejszą zmianą, jest jednak całkowite usunięcie trybów budowania z rozgrywek. Skuteczniejszą obronę zapewni nad-osłona , zaimplementowana na wzór tej z Halo Infinite

Choć budowanie będzie wyłączone jedynie na 10 dni, widać iż Epic pragnie przyspieszyć rozgrywkę na całym spektrum Fortnite. Ogólna szybkość ruchu postaci zostanie zwiększona, a poszczególne strefy na mapie będą kontrolowane przez wrogie obozy bohaterów NPC. Wszystko po to, by wywołać na mapie jeszcze więcej niespodziewanych interakcji. Bohaterowie mogą się teraz wspinać na niedostępne lokacje, bez konieczności użycia paneli skokowych.

Z pewnością powrócę do gry Epic Games w tym sezonie. Nawet jeśli nie wbiję całej przepustki sezonowej, to jestem ciekaw, jak zaimplementowane zmiany wpłyną na tempo rozgrywki. Kto wie, może spotkamy się kiedyś w autobusie bojowym?